Nem kell sokat visszamennünk az időben (elég 50-100 évet), hogy lássuk, a nők fő dolga az anyaság, a háztartás vezetése és a gyermeknevelés volt. A férfiak eltartották a családot, irányt mutattak, átörökítették a hagyományokat. Az ’50-es évek női egyenjogúsági mozgalmai, valamint a ’60-as évek hippi mozgalmai változást indítottak el az addigi klasszikus szerepekben: a nők a munkavállalással önállóak és határozottak lettek, egyedül is boldogultak, ha úgy hozta az élet. Ezután már nem voltak oly mértékben ráutalva a férfiakra, mint korábban. A férfiak pedig ebben a hippikorszakban belekóstolhattak olyan, addig hagyományosan elutasított dolgokba, mint a lazulás, az érzelmek megélése, az élet könnyűségének élvezete, amely azt hozta magával, hogy elengedték a kontrollt, s önellátók lettek. Innentől már olyan feladatokat is képesek voltak ellátni, amely addig női feladatnak számított.
Tűz és víz
Mindannyiunkban megvannak a férfi és női energiák. A tűz elemmel társított férfi energia jellemzői az aktivitás, teremtés, irányítás, asszertivitás, kiáramlás, gondolkodás, keménység. A női energia - amelyet a víz elemmel szoktak összefüggésbe hozni - jellemzői pedig a passzivitás, táplálás, befogadás, intuíció, érzelmek, gyengédség. Két ellentétes, mégis egymást tökéletesen kiegészítő pólus. A múlt század közepéig hagyományos családokban a férfiak elsősorban tűz, a nők pedig víz eleműek voltak leginkább. Kis mértékben, sokszor szinte alig élték meg az ellentétes nemű oldalukat.
Kilőtt állapotban
Az 50-es évektől napjainkig azon a változáson mentek keresztül a nők és férfiak, hogy az addig elnyomott ellenkező nemű oldaluk erősen megjelent a viselkedésükben. Gondoljunk csak egy íjra: kifeszítjük az egyik irányba, majd kilő az ellenkező irányba, míg végül beáll a köztes, nyugalmi állapot. Ehhez a folyamathoz hasonlítható az, amin most keresztülmennek a férfiak és a nők. Jelenleg többségében a „kilőtt” állapotban vagyunk, ahol sokszor túlzottan az ellenkező nemű oldalunk kerül megélésre, a nők erősen tüzes eleműek, a férfiak pedig túlságosan vizes eleműek mára.
A tüzes fél kezdeményezzen!
Fontos része ez a személyiségfejlődésnek, amelynek lényege, hogy megismerjük és megéljük mind a női, mind a férfi oldalunkat, s az azokhoz tartozó jó és rossz tulajdonságainkat, majd ezt a tudást egyesítsük és beépítsük magunkba. Bármelyik elem túlzott megélése - függetlenül attól, hogy egyébként a saját nemünk elemét éljük-e meg túlzóan - felborítja a belső egyensúlyunkat. Nézzük példaként a természetet, ahol a túl sok és erős napsütés kiégeti a termést, ha nem kap közben vizet, és fordítva, ha túl sok eső esik és nincs elegendő napsütés, az árvíz vagy a belvíz tönkreteszi a környezetünket. Így működünk mi is. Ha beáll az optimális tűz-víz elem arány, megtaláljuk a belső harmóniát, és ebben a stabilitásban a nők újra nőiesek, a férfiak újra férfiasak tudnak lenni. Ezek finom energiák, amelyeken könnyen lehet változtatni, és ezáltal változást és egyensúlyt lehet elérni a párkapcsolatunkban is, amely örömöt, békét hozhat magával. Mivel a tűz elem az átalakító, a változást hozó, így a pár tüzesebb elemű tagja tudja könnyebben elindítani ezt a folyamatot.
Te mit érzel? Nőként elég „vizes” vagy inkább a tüzesebb jellemvonásaid érvényesülnek?
Fotó: eSteffania
Tüzes nők, vizes pasik |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Személyi kedvezmény, adóelőleg - 2011.
Egy nő nem erőszakos!
ecs
#2
2011. március 23. 14:47:03 | szerda |
Furcsa is lenne, ha rendben lennének a nemi szerepek! Hiszen tömegjelenséggé vált, hogy a gyermekek jelenlévő apa nélkül nőnek fel, az apa "kilőtt" állapotban van, így nincs meg a minta, és szociális készségek megszerzése is hiányos. A közhelyek és a valóság "tűz és víz". Jó példa erre a válás, mert ott a állami beavatkozás nyílttá válik, a társadalmi elvárásokat a bíró képviseli. Sokoldalú elvárások a nők helytállására vonatkozóan azonban nincsenek, az egész sokkal inkább a felmentésekről szól. Kicsit mintha cél lenne, hogy a férfi legyen a hibás, és a nőnek se a házasságából, se annak felbontásából semmilyen kötelezettsége nem származzon. Még akkor sem ha tudna tenni, mert tüzes. Az egyetlen elvárás a gyermek(ek) időnkénti kiadása marad, de sokszor az sem számonkérhető.
|
|
|
|
Armina
#1
2011. március 18. 11:06:41 | péntek |
Van mikor tüzes, de van mikor vizes vagyok, de az nagy igazság, hogy a két NEM, nem tud egymás nélkül létezni!
|
|
|
|