Az egész éves stressz, az elfogyasztott káros élelmiszerek negatív hatását néhány egyszerű lépésben semlegesíthetjük, szervezetünk pedig jó közérzettel, kiegyensúlyozottsággal hálálja meg a törődést. Sokan úgy képzelik a méregtelenítés egy megterhelő, hosszas folyamat, mely rengeteg lemondással jár. Pedig valójában számtalan kíméletes módszer rendelkezésünkre áll, melyek többsége nemhogy nem igényel nagyobb erőfeszítést, de még kellemes is.
A szakemberek véleménye
Korábban nem fektettek nagy hangsúlyt a szervezet méregtelenítésére, hiszen természetesnek tűnt, hogy minden nép saját igényeinek megfelelően alakítja ki étkezési szokásait. Egy-két évszázaddal ezelőtt hazánkban az emberek komoly fizikai munka árán tudták csak megteremteni egzisztenciájukat, s ennek megfelelően alakították ki étrendjüket is, mely tápláló, s pótolja a nehéz fizikai munkával elvesztett kalóriákat.
Ma azonban legtöbben irodában dolgozunk, ülőmunkát végzünk, így szervezetünk már nem igényli a magas zsír- és kalóriatartalmú ételeket. Ha azonban mégis ezt az étrendet követjük, az nemcsak súlyfelesleg kialakulásához vezethet, de a szervezetet is megterheli. Emellett a műételek korát éljük, a számtalan adalékanyag nagy része lerakódhat a szervezetben, s károsan hat rá. A szakemberek ma már elfogadják, hogy szükséges a diéta és a méregtelenítés, azonban nem javasolják a drasztikus módszereket.
Miről szól a böjt?
A közhiedelemmel ellentétben a böjt nem teljes táplálékmegvonást jelent, csupán bizonyos tápanyagok bizonyos ideig történő megvonását. Minden böjt más időtartammal és feltételekkel rendelkezik. Egyes módszerek esetében csak folyadékfogyasztás megengedett, máskor gyümölcsöket is lehet fogyasztani. A diéta célja, hogy a szervezet rostdús, vitaminokkal teli, könnyen megemészthető tápanyagokat kapjon, ezáltal könnyebben eltávolítja a méreganyagokat, s ha csak néhány napra is, de tehermentes lesz.
Sokan nem tudják hány napig érdemes betartani a diétát, így akár hetekig is egysíkúan étkezhetnek. A diéta hossza és módja sok esetben attól függ, kinek milyen az állóképessége, illetve milyen élelmiszereket fogyaszthat. Diabétesz esetén nehéz eldönteni, hogy milyen böjt lehet alkalmas, hiszen fontos a rendszeres étkezés, ugyanakkor a nagy cukortartalmú gyümölcsök több kárt okozhatnak, mint hasznot. Hasonló probléma esetén nem szabad egyetlen böjtöt sem elkezdeni, csak ha az orvos engedélyezi.
Egyéb praktikák
Méregtelenítés nem csak a táplálkozási szokások ideiglenes megváltoztatásával érhető el. Számtalan gyógynövény, tápanyag és szépségipari szolgáltatás is segítséget nyújthat. A méreganyagok többsége az emésztés segítségével, illetve a nyirokrendszeren keresztül távozik a szervezetből.
A nyirokkeringés fokozható magasabb folyadékbevitellel
A szauna elsősorban a bőrön keresztül távolítja el a méreganyagokat
A magas rosttartalmú élelmiszerek segítik az emésztést, a lerakódott salakanyagok eltávolítását
A candidát is okozó nehézfémek eltávolításában segít a koriander- és medvehagyma kivonat, illetve a biorezonancia
A méregtelenítés megkezdése előtt mindenképpen érdemes utánajárni az egyes módszereknek, s a számunkra legmegfelelőbbet választani. Először érdemes hetente egy napot beiktatni, majd két-három napos böjtöt választani.
Méregtelenítési praktikák |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |