Beszéljünk most az értékeinkről, a vagyonunkról és ezek védelméről.
A mechanikai és az elektronikus védelem sajnos sok esetben nem elég vagyonunk megóvására. Számos előre nem tervezhető, váratlan, akaratunktól független káresemény érhet minket a betöréses lopástól a vízkáron át a természeti csapásokig. Sokan felismerték már ezt a tényt és kötöttek biztosítást ingatlanukra és ingóságaikra.
Amire szeretném felhívni a figyelmüket:
Már megkötött szerződéseinket ápolni kell. Hiszen az ingatlanok és az ingóságok értéke évről-évre változik. Az évenkénti infláció követés nem feltétlenül, sőt a legtöbb esetben egyáltalán nem fedezi ezek értékének növekedését. Ezáltal igen komoly alulbiztosítottság alakulhatott ki.
Mit tehetünk?
Fel kell venni a kapcsolatot a biztosítónkkal és jelezni feléjük, hogy szerződésünket szeretnénk korszerűsíttetni. Ha elégedetlenek vagyunk a biztosítónkkal, akkor más biztosítóknál utánanézni a lehetőségeinknek.
Példa:
Egy budapesti, 53 négyzetméteres, társasházi lakást 1994-ben 1,600.000,- Ft-ra értékeltek fel és biztosítottak. Ennek a mai valós értéke 9,000.000,- Ft körül van. Tegyük fel, hogy káresemény következtében ez a társasház lakhatatlanná válik. A biztosító 1,600.000,- Ft-ot fog a károsult lakónak kifizetni, melyből nem tud új lakást biztosítani a családjának. Ez nem történhet meg, ha a család lakásbiztosítása korszerűsítve van.
Látható, hogy ez majdnem hatszoros ingatlanérték. Ne gondolják azt, hogy a biztosítási díj is ilyen mértékben nőtt! Sőt! Az akkori ingatlanérték/biztosítási díj hányados sokkal rosszabb volt, mint manapság.
Elértéktelenedett lakásbiztosítások |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |