Zsákrakás
Játszhatja 4 éves kortól nagyobb gyerek.
Kellék: sok babzsák.
A csapatok egy vonalba állnak fel, minden csapatnak ugyanannyi babzsákot osszunk szét. Az utolsó gyermek mellett a földön fekszenek a babzsákok.
Rajt jelre az utolsó egyenként a szomszédjának adja a babzsákokat, aki ugyancsak továbbítja a szomszédjának az első gyermekét.
Az első gyermek az elsőt a földre helyezi, majd a többit toronyszerűen ráteszi. Az a csapat győz, amelyik előbb készül el a toronnyal, ha ledől, addig kell kísérletezni, míg nem sikerül felépíteni az egész tornyot.
Nagyobb gyerekek álljanak távolabb egymástól, és adogatás helyett dobják a zsákokat egymásnak.
Ha nincsen babzsákunk, akkor építőkockákkal is játszhatunk.
Célzó versenyek
5 éves kortól játszhatják a gyerekek.
Kellék: Csapatonként egy babzsák vagy labda, egy kosár vagy láda.
Az indítóvonaltól néhány lépésre egy ládát vagy kosarat helyezzünk el, amelybe a vonalon állva kell bedobni a babzsákot. Akinek nem sikerül a dobás, az kifut érte, felemeli, visszafut a vonalra és újból céloz.
Ezt addig ismétli, míg bele nem talál. Ha sikerült átadja a babzsákot a következő gyermeknek, aki mögötte várakozik, ő maga pedig a sorvégére áll be.
Ha már mindenki sikeresen dobot, a csapat kész, és az a csapat a nyertes, amelyik hamarabb végzett.
Dugó dobás
Játszhatja 4 éves kortól – 3 és 21 gyerek.
Kellék: Legalább 6 parafa dugó, egy kosár vagy ládika.
Dobóvonalat jelölünk ki, melyre az első gyermek rááll. Nem messze egy kosarat helyezünk el. A dugókat egyenként kell a kosárba beledobni. Mindenki megjegyzi, vagy valaki jegyzi, hogy hányat dobott be. Ha már mindenki dobott, akkor versenyezhetnek az ugyanolyan pontszámot elértek egymás között. Az nyer, aki a legtöbb dugót dobta be a célba.
Dobóverseny
Játszhatja 4 éves kortól 3 és 25 gyerek.
Kellék: Rongylabda vagy kis gumilabda.
A játszóterep szélén hosszú dobóvonalat rajzoljunk a földre, e mellé a vonal mellé álljanak fel a gyerekek. Az első gyermek a nála levő labdát olyan messzire dobja, amennyire csak tudja. Ahol a labda leesik, ott vonalat húzunk a földön, és aki dobta odaáll pontosan a vonal széléhez. Most a következő gyermek dob, és ő is odaáll az eredményvonalához. A verseny végén a győztes az, aki legtávolabb áll a kezdővonaltól.
Ha valakinek nagyon rosszul sikerült a dobása, pld. kicsúszott a labda a kezéből, megismételheti a dobást.