Gyűjthetjük is a legszebbeket, legérdekesebbeket. Mindig vigyünk magunkkal olyan kis hátizsákot, kosarat (szatyrot), amibe a kicsi teheti a kincseit, nem nehéz neki, egyedül is elbírja. Ha tudunk gesztenyefát a közelünkben, vagy tölgyfákat, gyűjtsük össze ezek terméseit is! Mennyi mindent fogunk tudni ügyeskedni belőlük! A séta közben is vizsgáljuk meg, milyen érdekes: ha van még egy kis burka a gesztenyének, hogy az hogy szúr; milyen sokféle makkot találunk: van egészen apró, van hatalmas, van szőrös kalapú... Ha fenyvesben is járunk, szedegessünk tobozokat is, azokból is van többféle, ezeket is összehasonlíthatjuk.
A hosszú séta, kirándulás után, rendezgessük el a gyűjteményt. Préseljük le a leveleket, tegyük a terméseket is olyan helyre, ahol szellőzik, nehogy bepenészedjen!
Az esősebb napokon pedig alkothatunk mindenfélét. A legegyszerűbb, kezdő kezeknek ajánlom, hogy egy sima rajzlapra érdekes képeket ragasszunk a falevelekből. Készíthetünk virágokat, fákat, esetleg állatokat, ami épp eszünkbe jut. Kicsit nehezíthetünk, festhetünk hátteret, képet a levelek köré, ha már ügyesebbek vagyunk.
Próbáljuk ki, hogy milyen érdekes, ha egy egyszerű fehér lap alá elhelyezünk egy jól erezett levelet, krétával, vagy vastagabb ceruzával színezni kezdünk. Ha elég jól csináljuk, hamarosan kirajzolódik a papírunkon a levelünk.
Aki a festéket szereti inkább, az fesse be a kiszárított, préselt levelet, majd nyomjon rá egy üres rajzlapot. Alaposan simítsuk végig, és nézzük meg, milyen lett a levélnyomdánk!
Ha már a papírra sok képet készítettünk, vegyünk elő textileket. A befestett leveleket rányomva, készülhet terítő, tarisznya, kinek mi tetszik:
Aki nagyon belejött, ezeket a lenyomatokat is úgy helyezheti egymás mellé, hogy kép alakuljon ki belőle. Az alkotásunknak csak a fantáziánk szabhat határt!