- Mi az aura és milyen tulajdonságai vannak?
- Minden élő szervezetet körülvesz egy energiamező, ez az aura. Az energiamező mindig olyan, amilyen a tudatban van, tehát az emberi tudatnak a minőségétől függ az, hogy milyen energiamező veszi körül, vagyis a színe, mérete, formája, a benne lévő sérülések stb. Az aura képet ad a test-értelem-szellem állapotáról, hogy mennyire használjuk az energiát ezeken a területeken. Arról, hogy milyen a fizikai testtel összefüggő energiák nagysága; az értelem területén a kreativitásról, az alkotás, az érzelmi kifejezés, a kommunikációs képességek energiájáról; valamint a személyes fejlődés, az ösztönös megérző képesség, a spirituális képesség és a belső tulajdonságok felépítésének finom rezgésű energiájáról.
- De térjünk vissza az aura leképezésére. Vannak, akik szabad szemmel is látják az aurát, valamint egy speciális készülékkel is lefényképezhetjük
- Az auralátás képességével minden ember rendelkezik, viszont mai világunkban ezt elnyomjuk. A gyerekek nagyon is képesek az aura látására, rajzaikon számtalan esetben meg is jelenítik a színes energiamezőt az emberek körül.
A készülék pedig egy NATO-fejlesztés. Hatvan auralátóval készítették el ezt a rendszert úgy, hogy kísérleteket végeztek. Az volt a lényege, hogy egy embert beültettek egy helyiségbe, és különböző helyekről figyelték, mindenki lejegyezte, amit látott, majd leszűkítették a kört arra a tíz auralátóra, akik mindig ugyanazt látták, végül velük hozták létre az említett rendszert. Nyilván az ő rendszerük sokkal komolyabb, mint amit piacra dobtak, de ezzel is hasonló fontos információkat tudhatunk meg a személyről. Olyan dolgokat, amik egy személyiségtesztből nem derülnek ki, de itt egyértelműen látszik, hogy milyen az illető, hogy milyen testi, lelki, szellemi állapotban van.
A színek jelentése tömören:
Piros: dinamikus szín, szenvedélyt jelent, mely jelezhet akaraterőt, szerelmet, vagy haragot.
Narancssárga: örömöt, bátorságot, a társás kapcsolatok fontosságát jelenti. Zavaros árnyalatai feltűnési vágyra utalhatnak.
Sárga: az optimizmus jele, mélyebb árnyalata kritikus jellemre utal.
Zöld: leginkább a gyógyítók színe. Nyugalmat, együttérzést jelent. Piszkos árnyalata birtoklási vágyra, féltékenységre utalhat.
Kék: igazságosságot, komolyságot tükröz. Jelezheti a tisztánlátás képességét, nyugalmat.
Az aura mérte kb. 2-2,5 méter. A kis aura alacsony energiára, visszahúzódó, határozatlan, befolyásolható, lelkileg-fizikailag kimerült állapotú emberre utal. A közepes nagyságú aura erős egyéniséget, határozott, stabil állapotú, céltudatos és határozott terveket sugárzó energiákat mutat. A Széles aura pedig erős önbizalmat, határozottságot, életerőt, másokra ható energiákat, karizmatikus személyiséget takar.
- Az auraelemzésben emlegetnek még egy fontos dolgot: a csakrákat.
- Igen. A csakrák az úgynevezett energiaközpontok. Ez egy szanszkrit szó, amely azt jelenti: kerék. Általában hét fő csakráról szoktunk beszélni: a gyökércsakra a farkcsontnál, a szexcsakra a keresztcsontnál, a köldökcsakra a köldök körül, a szívcsakra a mellkas közepén, a torokcsakra a toroknál, a homlokcsakra a harmadik szemnél és a koronacsakra a koponya közepén. Ez a hét hely, ahol a test leginkább felveszi a külvilág impulzusait, majd feldolgozza. Ha az energia szabadon áramlik a csakrákban, az ember egészséges, de ha valami miatt az energiaáramlás akadályoztatott, testi és lelki diszharmónia léphet fel. Például az elnyomott érzések a test bizonyos részein feszültségként vannak jelen, és azon a területen problémát okoznak, így a félelem a nyakban összegződik, és gombócot érezhetünk a torkunkban.
Kevesen tudják, hogy a legtöbb csakra páros, tehát ami van elől, az van hátul is, kivétel a korona- és a gyökér csakra.
A csakrákat úgy kell elképezni, mint egy örvényt, amely forgás közben beszippantja az energiát az éterből. Ezt az energiát a különböző kultúrákban másként nevezik (csí, khi), de ugyanarról a dologról van szó.
Az auraelemzés során azt is meg tudjuk állapítani, hogy a két ellentétes energia: A Yin és a Yang, milyen egyensúlyban van. A Yang a férfias, az irányító, a kemény, a hideg, a teremtés, a Yin pedig az ellenkezője.
Az aurában a szabályos méretű, kerek csakrák egyensúlyra, harmóniára utalnak; a kisméretű, szabálytalan csakrák alulműködésre és energiahiányra; a nagyméretű csakrák pedig túlműködésre, energiatöbbletre.
Balog Róbert még azt is elmondta, hogy az auránk tulajdonságai nem mindig ugyanolyanok. Az aura változik, de mindenkinek van egy alapszíne, mint ahogyan a személyiségünk alapvonásai is állandóak. Az életmód, a kihívások változásokat hoznak létre az energiamezőnkben, például az aura gyengülésével befolyásolhatóbbakká válunk, és mint nagyon sok mindent, így az aurát is leginkább a stressz és a fáradtság gyengíti.