|
Benke EdinaTermékenység szakértő, családállítóElérhetőségeim: Telefon: +36 20 384 6065 E-mail: info@sorshalo.hu Honlap: www.sorshalo.hu www.kilenc.hu |
Kérdezz-felelek
Szeretném a segítségedet kérni, lassan 1 éve próbálkozunk párommal, de nem jött még össze a baba. A leleteim azt mutatják, hogy minden hormonom rendben van. Párom még nem volt vizsgálaton, de valamiért úgy érzem belőlem fakad a blokk.
Sokat foglalkozom magammal, figyelek a belső békém elérésére.
Viszont ebben a témában nem tudok lenyugodni. Valamiért mindig is így éreztem, hogy nekem nem fog összejönni vagy nagyon nehezen leszek kismama. Most beigazolódott.
Milyen eszközöket tudnék használni, amivel feloldanám ezt a blokkot?
Válaszodat köszönöm szépen.
Szerencsés lenne egy feltáró beszélgetés ebben a témában, hogy körvonalazódhasson konkrétabban az elakadás. Nagyon sok technika tud a segítségedre lenni, de kicsivel több információra lenne szükség a pontosításhoz.
Valahonnan már elindult a mély meggyőződés, hogy ez nehezen sikerülhet, ott is érdemes keresgélni és a családi rendszerben is, vagy a gyermekkorodban.
Azt javasolnám, hogy mindenképp kérj segítséget, mert ez a téma nem feltétlenül az, amit egyedül könnyű megoldani. Ha így lenne, akkor már sikerült volna.
Ha úgy érzed készen állsz mélyebben megnézni és gyógyítani, várlak szeretettel egy személyes, vagy online konzultációra. Vagy, amit még javasolnék, hogy egy kineziológus segítségét is érdemes lehet kérni.
Benke Edina 2024. 11. 26. 18:06
Szeretném kérdezni, hogy ha férfi rendszeresen gyógyszert szed, okozhat-e rendellenességet a babának?
Rexetint és Ataraxot szedek.
Egyes orvosok szerint ezek számítanak, más orvosok szerint nem.
Folyamatosan több orvost, gyógyszerészt kérdezgetek, de nagyon különböző válaszokat kapok, ezért nagyon el vagyok bizonytalanodva.
Egy pszichiáter azt mondta, hogy a paroxetin jelen van minden egyes spermiumban és a gyerek függő lesz amikor megszületik és szorong és sír megállás nélkül.
A pszichiáterem aki már nem ma kezdte, rengeteg gyógyszer szedő betegének férfinak is nőnek is követte az útját és mindenkinek egészséges gyermeke született.
Bár itt megjegyezném, hogy a különböző gyógyszereknek más hatása lehet.
A háziorvosom szerint ne aggódjak, mert a petesejt nem fogad be beteg vagy mutáns spermiumot, ha mégis, akkor spontán vetélés történik pár nap után.
Egy urológus szerint, a vér-here gát védi a spermiumokat az ilyen károktól.
Valaki szerint a Rexetin okoz gondot, az Atarax nem, más szerint pedig éppen fordítva.
Azt is olvastam, hogy e két gyógyszer nem tartozik a teratogén gyógyszerek csoportjába. Bár ilyen esetekben is a nőkön van a hangsúly.
Dr Czeizel Endre szerint sokszor azért írják rá ezeket az óvintézkedéseket a gyógyszergyártók, hogy jogilag bebiztosítsák magukat.
A betegtájékoztatókban leírtak sem nyugtatnak meg:
Rexetin:
"Állatkísérletekben a paroxetin negatívan befolyásolta az ondó minőségét. Ez elméletileg hatással lehet a termékenységre, azonban a humán termékenységre kifejtett hatást mindeddig nem figyeltek meg."
Atarax:
"Az Atarax kezelés ideje alatt megfelelő fogamzásgátlást kell alkalmazniuk a fogamzóképes korú nőknek és férfiaknak egyaránt a terhesség megelőzése érdekében."
A segítő válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel, Proksa Viktor
én az elakadások lelki hátterével dolgozom, sajnos orvosi és gyógyszerészeti ismeretekkel nem rendelkezem.
Ebben a kérdésben nem tudok segíteni.
Bízom benne, hogy mihamarabb megtalálja a megnyugtató választ a kérdésre.
Benke Edina 2023. 06. 19. 19:20
31 3ves vagyok és Pco-m van.
Sajnos nem igazán akar összejönni a gyerek, amit már elég rég óta tervezünk.
Menstruációm van hogy két havonta van, de van hogy ha szedek valamilyen vitamint pl. barátcserjét akkor be áll 33 napra.
Szeretném megkérdezni hogy a palástfüvet és málnalevél teát hogyan kellene alkalmazni?
Köszönöm
Petra
A gyógynövények használatával kapcsolatban szerencsés lenne egy fitoterapeuta természetgyógyászt felkeresni. Sajnos ez nem az én szakterületem.
Javasolnám viszont, hogy a testi tünetek mellett a lelki hátteret is megvizsgáljuk. Nem véletlen, hogy babavállalás előtt jelentkeztek ezek a tünetek. Gyakran a lelki blokk oldásával a testi panaszok is megoldódnak.
Sikeres babavárást kívánok szeretettel!
Benke Edina 2022. 02. 06. 21:07
Olvasgattam a családállításról
nagyon érdekes téma
Segíthet régi meg nem gyá
szolt dolgok elengedésésben?
VAgy esetleg rossz tulajedonságok átformálásán?
üdv
A családállítás a gyászfolyamatok feldolgozásában is tud segítséget jelenteni, de ebben az esetben inkább egy gyászfeldolgozó szakember felkeresését ajánlanám. Emellett egy “találkozás” az állítás terében segíthet kimondani mindazt, amire nem volt lehetőségünk, elbúcsúzhatunk.
A tulajdonságaink egy része adódhat családi minták hordozásából, ezeket szépen tudjuk oldani az állítások során. Ezen kívül lehetséges egy bizonyos helyzet feldolgozásán keresztül a személyiségrészeink átformálása is. Benke Edina 2021. 05. 20. 13:49
Köszönettel:
Krisztina
Ezt tudjuk tenni felelősen egymásért.
Érdemes a saját biztonságérzetnek megfelelően dönteni a csoportlátogatással kapcsolatban. A csoport max. 7 fővel indul.
És tényleg csak úgy érdemes részt venni, ha az komfortos. Ha nem inkább az egyéni vagy online megoldást javasolnám.
Üdv:
Benke Edina 2021. 04. 14. 21:46
A női menstruáció sosem volt egyszerű kérdés, de talán ami mégis a legnehezebb, hogy olyan szakembert találjon ma az ember, aki elsősorban a dolog lelki eredetével foglalkozik, és nem javasol rögtön természetellenes utakat. Ezzel a reménnyel fordulok Önhöz.
15 éves lányom menstruációja sosem volt teljesen rendszeresnek nevezhető, de kisebb-nagyobb késésekkel mindig jött, problémát soha nem okozott. Viszont március elején, amikor a lányom influenzás lett, nem érkezett meg. Eleinte azt gondoltam, talán a szervezete így küzd meg a betegséggel, hogy minden más funkciót a háttérbe szorít egy időre, de mivel a betegség vége után sem jött meg neki, be kellett látnom, hogy nem ez lehet a magyarázat.
Azóta, nagyjából az eddig megszokott periódusban minden hónapban van egy kis vérzése, de jóval kevesebb a megszokottnál, elmondása szerint betétet is alig használ. Azt mondja, a jellemző menstruációs tüneteit (fáradékonyság, ingerlékenység) ugyanígy tapasztalja. Viszont azért ez így mégsem normális. Gyógyszert/fogamzásgátlót nem szed.
Eddig a fennállt helyzet, most a nyári programok miatt áll úgy a dolog, hogy leghamarabb augusztusban jutnánk el orvoshoz, de be kell valljam, nehéz szívvel adnék neki bármilyen mesterséges dolgot. Arra gondoltunk, érdemes lenne agykontrollal megpróbálni az újbóli beindítását, de azért szerettem volna megkérdezni Önt, mégis milyen magyarázatot tart elképzelhetőnek a kialakult helyzetre? Esetleg van-e valamilyen természetes gyógymód, ami a segítségünkre lehet?
Előre is köszönöm, ha válaszol levelemre.
Üdvözlettel:
Amália
fontos információ, hogy én nem orvosként, hanem lelki segítőként foglalkozom testi-lelki nehézségekkel.
Tapasztalataim szerint, amikor a testünk jelez, a lélekben is komoly történések zajlanak. Azt gondolom szerencsés lehet ezen a vonalon is támogatást kérni. Fontos azonban, hogy az orvosi vizsgálat, szakvélemény és szükség esetén a kezelés legalább ennyire fontos lehet. (Leginkább azért, hogy egy komolyabb, sürgős kezelést igénylő hátteret kizárjunk.)
15 éves korban egy sor hormonális változás zajlik a testünkben, nem kevés zavarodottságot hozva magával. Egy fiatal lány nagyon sérülékennyé érzékennyé válik ebben az időszakban. Ahhoz, hogy közelebb kerüljünk a menzesz elmaradásának okához, először is egy számára bizalmat és biztonságot nyújtó segítővel lenne szerencsés beszélgetni. Ez a beszélgetés vihet azután tovább.
Amit jó szívvel javasolni tudnék: a kineziológia, a szomatoráma, vagy a thétahealing technikái. Mindhárom esetében van lehetőség egy beszélgetés során feltárni és feloldani az okot.
Ha én lennék ebben a helyzetben felajánlanám ezeket a lehetőségeket a lányomnak és együtt keresnénk meg azt a valakit, akihez ő szívesen fordulna. Az ő testében zajlanak a történések és az ő szándéka a legfontosabb a változásban és a gyógyulásban.
Benke Edina 2020. 07. 02. 20:43
Nehéz ilyenkor megszólalni, amikor egy várva-várt baba nem érkezhetett... Nehéz ez a testnek és talán még nehezebb a léleknek. Mindkettő számára idő szükséges a feldolgozáshoz, a nyugalom visszanyeréséhez. Hogy ez az idő mennyi? Nem biztos, hogy erre könnyű egyértelmű választ adni. Amikor a testem felkészül egy baba érkezésére, elindul a várandósság, milliónyi változáson megyek keresztül. Elindulnak a hormonális folyamatok, elkezd átformálódni a testem, közben pedig a lélek is az anyaságra hangolódik. Ez a folyamat most megszakadt. Műtéti beavatkozás történt, drasztikusan elvágtuk ezt a folyamatot. Érdemes engedni a testem, hogy a saját tempójában készülhessen fel. Minden rendben lesz, egyszerűen csak időt kér a test és a lélek. Van akinél ez rövidebb, van, akinél hosszabb.
A várandósság egy csodálatos, természetes folyamat, nem szerencsés siettetni. Meg fogja mutatni a testem, amikor már készen áll. Szépen visszaáll majd a ciklus. Most azonban még gyászolok, gyászol a testem és gyászol a lelkem is, mert valaki itt hagyott... és ez nehéz. Jó ilyenkor leülni egy kicsit és engedni, hogy fájjon. Feltenni a kérdést magamnak: Biztosan már most készen állok? Szükségem lehet segítségre a törtétek feldolgozásához?
Tudom mennyire kínzó tud lenni a várakozás és a vágyakozás, de sem a testem, sem a lelkem nem engedi magát siettetni. Jó ilyenkor nagyokat sétálni a szabad levegőn, gyógyteákat inni, sokat beszélgetni barátokkal és csak várni. Hamarosan lezárul ez a testi és lelki folyamat. Ez pedig mindent előkészít, hogy a legtökéletesebb lehessen a babának, aki érkezik majd.
Én adnék magamnak még legalább 4 hónapot, amíg elengedem ezt a figyelést és csak "vagyok" a világomban.Tulajdonképpen ez az időszak is várandósság már, de még csak a lélek szintjén.
Sok erőt és türelmet kívánok a várakozáshoz és a testi, lelki gyógyuláshoz.
Szeretettel:
Benke Edina 2020. 06. 01. 09:55
A kérdésem az lenne hogy mitől van az hogy több mint 4 évig védekezés nélkül voltunk együtt párommal, és most sikerült teherbe esnem eddig pedig csak tavaly de az sajnos missed ab-bal végződött (6hetesen). Rendszertlen volt a menstruációm akkor most hogy hogy sikerült? (igaz már nem lényeg de mégis érdekel) Az orvosom 3 éve pajzsmirigy vizsgálatra küldött akkor mutatott egy pici eltérést. Nem néztem az ovulációkat sem eddig, de ugy tudom nem csak akkor lehet teherbe esni. Most akkor egy jo napot kaptunk el?
Köszönöm előre válaszod!
egy új kis jövevény érkezése sokkal bonyolultabb, vagy épp egyszerűbb, mint ahogyan azt a tudományos ismereteink képesek a számunkra megmagyarázni. Ha tudományos választ szeretnél kapni, akkor mondhatjuk igen, hogy pont egy jó pillanatot kaptatok el, amikor mindkettőtök leletei és hormonszintje tökéletes lehetett. Ha tapasztalati választ keresel: A testünk képes a tudományos ismereteket megviccelni, egy tollvonással áthúzni. Az Élet az Élet irányába szeret mozdulni. Vagyis: egy felszabadult, szerelmes, szenvedélyes szeretkezésből akkor is fogan baba, amikor arra a ciklus figyelembevételével nem sok esély lenne. Ez az Élet bölcsessége és én a legnagyobb örömmel erre a magyarázatra tekintenék.
Benke Edina 2018. 12. 27. 11:16
Koszonom az előző választ!
Elgondolkozok a tanfolyamon
Igazából fiatalok (en 25,ferjem 27) sportosak es velemenyem szerint egészségesek vagyunk, bar az etkezesre en figyelhetnek jobban is, es igyekezni is fogok! Még csak 5.honapja probalkozunk. Tudom, h nem regota, mégis el vagyok keseredve. Úgy gondolom minden honapban megteszunk minden tőlünk telhetot. Orvos a ketnapontai egyuttletet javasolta, ám azzal se jartunk sikerrel. En inofolikot, c+d+e vitamint+szelent es baratcserjet szedek. Ferjem c+d+evitamin+szelen+maca port+furjtojas sargajat szed, illetve mind a ketten mehpempozunk. Nem tudom, még mit tehetnenk. Én eddig azt hittem, sokan ezt mondjak, h a nyák adja a legnagyobb biztonsagot a termékenység megallapitasaban. Ezek szerint ez keves? Igyekszunk nem caak azokon a napokon együtt lenni. Ebben a hónapban még nem szerettem volna elkezdeni homerozni es ovu tesztezni, szerettem volna ha spontan sikerul a dolog. De ezek szerint nem artana ezekkel is probalkoznom. Mit gondol?
A természetes vitaminoknak, ásványi anyagoknak a kúraszerű bevitele mindenképpen hasznos lehet. De azt fontos tudni, hogy a teljes hatás kialakulása is időt vesz igénybe. Ugyanakkor azt gondolom, hogy ez az időszak, ami a próbálkozással telt nagyon rövid, semmi ok az aggodalomra. A túlzott stresszelés elveheti a szeretkezés örömét, babagyárrá változtathatja a párkapcsolatot. Szerencsére két egészséges fiatal várja a babát és a felhőtlen, boldog együttlétek, a felfokozott szerelmi vágy erősíti a fogamzást. Én inkább ezt az utat javasolnám és a türelmet. Ha egy éven belül nem érkezik a baba, akkor esetleg továbblépnék.
A termékeny napok, illetve a ciklus pontos megfigyelésére pedig a NaPro módszer elsajátítását javasolnám. Ez sokkal összetettebb, mint a nyák figyelése és pontos képet ad a ciklus szakaszairól. Gyakran okoz nehézséget mostanában, hogy túlságosan lerövidül a termékeny időszakot követő beépülési szakasz, nem tud megtapadni a petesejt.
Benke Edina 2018. 10. 31. 22:18
Azt szeretnem megkerdezni, h a termekenyseg szempontjabol legmegfelelobb nyáknak (nyulos tojasfeherje folyekony) mi a helyes értelmezése? A megjelenesenek napjan megy vegbe az ovulacio? Vagy elotte/utana levo napokban? A megjelenes eseten h erdemes időzíteni az egyuttleteket, ha kisbabat szeretnenk? Nagyon szépen koszonom segítséget!
A termékenység nem feltétlenül csak azokon a napokon áll fenn, amikor a nyákos folyás bekövetkezik. Termékenyek lehetnek az előtte és az azt követő szárazabb napok is. Fontos ehhez a testünk alaposabb megismerése, így egészen pontosan sikerülhet megállapítani az adott napokról a termékenység fennállását. Érdemes lehet un. termékenységtudat női tanfolyamon résztvenni. Ez a tudás a hosszabb ideje próbálkozó párok zöménél segítette a várva várt baba érkezését.
Az én szakterületem elsősorban a termékenység lelki támogatása a családi és születési sérülések gyógyításán keresztül.
Ha tudok még bármiben segíteni keress bátran! Benke Edina 2018. 10. 30. 17:42