A polgármester hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta: a városi önkormányzat által kötelezően biztosítandó és az önként vállalt egészségügyi feladatok ellátását részben a Kenézy kórházzal, részben a Debreceni Egyetem (DE) fenntartásában lévő klinikákkal együtt végzik. Erre a célra az önkormányzat évente 50 millió forintot biztosít.
Kósa Lajos jelezte: önként vállalt feladatként 2000 óta működtetik a Kenézy kórházzal közösen az állomást. 2003-ban adták le a legtöbb anyatejet, 7300 litert, ez 2013-ra ez 2400 literre csökkent.
Elmondta, hogy ösztönözni kívánják az anyatej leadását úgy, hogy az eddigi 1800 forintos - Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) által finanszírozott - literenkénti felvételi árat 3000 forintra emelik annak, aki maga adja le, és 2500 forintra azoknak, akik kérik, hogy házhoz menjenek hozzájuk.
Kósa Lajos azt is elmondta, hogy erre az eddigi összkereten túl külön költségvetési tételben biztosítanak forrást, évente a leadás mennyiségétől függően mintegy 5-10 millió forintot. Kitért rá, hogy a legnagyobb felvevő intézménynek, a DE gyermekklinikájának vezetőjével, Balla Györggyel egyeztetve hozták meg a döntést Hajdú-Bihar megye egyetlen ilyen intézményének fenntartásáról.
Január elején a jobbikos Kőszeghy Csanád Ábel önkormányzati képviselő az MTI-hez eljuttatott közleményében bírálta az önkormányzatot az állomás bezárása miatt, és követelte a fenntartási költségek biztosítását.
Szegedi István, az Együtt-PM szövetség helyi országgyűlési képviselőjelöltje hétfői közleményében azt javasolta, hogy az állomás működtetését kapcsolják az OEP által finanszírozott alapellátáshoz.
Forrás: MTI
Fotó: Keerati - FreeDigitalPhotos.net