A születés nem más, mint a legfontosabb, életre szóló kötődések kezdete. Az első és legfontosabb kötődés a mamához fűz. Az első pillanattól kezdve. Ezt fejezi ki az ölelés, a babusgatás, a ringatás, a testi közelség, a biztonságadás minden formája. A sok módszer között van egy ősrégi, modern korunkban egy szerencsésen újra felfedezett eszköz: a babahordozó. Nem véletlen, hogy 2008. november 12. és 18. között a világ számos országában rendezik meg a Nemzetközi Babahordozó Hetet.
De mi is a hordozás?
Részint a kisbaba és kisgyerek szállításának praktikus módja. De sokkal több annál. Megkönnyíti a baba-mama együttműködést, erősíti a kötődést, felébreszti az ösztönöket. Ez az örömteli közelség kielégíti a gyermek elemi igényét, hogy változatos ingerek érjék a szülő testének védelmében. Az anyának szabad a két keze, végezheti napi teendőit, és közben a babának sem kell lemondania a testközelségről. A jól megválasztott, helyesen használt hordozóeszköz harmóniában van a kisbaba anatómiai adottságaival. A szülővel való együttmozgás segíti a csecsemő egyensúlyérzékének és mozgásának fejlődését.
Bezzeg mindezt a kenguru tudja!
A Babahordozó Hét magyar szervezői sokat köszönhetnek a hordozásnak, ezért élményszerűen szeretnék megmutatni, hogy:
-
a hordozás mennyire megkönnyíti az életet,
-
mennyi örömöt lel a testközelségben baba és szülő egyaránt,
- milyen szabadság rejlik a babázás hónapjaiban,
(Nem csak az anyák hordoznak, a hordozókendőn kívül is vannak szemgyönyörködtető, könnyen megköthető, egyszerű, akár otthon is elkészíthető hordozóeszközök!)
Ma már Magyarországon is a babakelengye része a hordozókendő, de sokan nem tudják, hogyan kell okosan és jól használni. A Babahordozó Hét programjain gyakorlott szakértők pontos információkkal, tanácsadással segítik az érdeklődőket.