Babaápoló szerek
A reklámcsomagok tartalmaznak mintákat, illetve a gyermekorvos felírja, ami szükséges.
Alkohol, hintőpor, steril géz, (a köldökcsonk ápolásához), babafürdető, fürdető krém, sampon, babaolaj, csecsemő fültisztító, popsi krém, nedves törlőkendő, biztonsági körömolló.
A digitális fülhőmérő a legjobb. Gyorsan mér és veszélytelen. Nem célszerű a higanyos hőmérő használata, mert azt a baba végbelébe kell dugni. Könnyen össze is törik.
Sokféle kapható, viszont elképzelhető, hogy az elemes gyenge lesz. A gyermekfülészek szerint a leghatékonyabb a porszívócsőbe tehető. A hangja ugyan megijesztheti a babát, viseljük el, ha ilyenkor sír és rángatja a fejét. Sokkal rosszabb, ha később középfülgyulladással kell éjjel bevinni az ügyeletre a picit. Mivel az orrfolyást többnyire kórokozók váltják ki, nem elég csak átmosni, ezt is sterilizálni kell forró vízzel, vagy folyadékkal.
Az első gyermeknél némi aggodalommal kezdünk a fürösztéshez, ilyenkor vonjuk be az apukát is. A fürdetés néhány hét múlva igazán örömteli fénypontja lesz az estéknek, mind a babának, mind nekünk. Legelterjedtebb az egyszerű műanyag kiskád, lehetőleg csúszásgátló gumicsíkokkal ellátva. Kapható olyan kád is, amelyben van kivehető, vagy rögzített babatartó. A kismamák többsége jobban szereti, ha saját maga fogja a csöppséget és a gyermeknek is jobb a közvetlen testkontaktus. Lehet kis gumipárnát rakni a feje alá, hogy kiemelje, de kezdetben amúgy is csak pár ujjnyi vizet teszünk a kádba.
Később, úgy egyéves kora után csúszásgátló gumilapot lehet vásárolni és azzal már biztonsággal fürdethető a gyermek a nagy kádban.
Nem tartjuk luxusnak, bár amikor nem indokolt, nem kell minden szoptatás után mérni, mert akkor csak azon görcsölünk, hogy már megint nem evett eleget.
Az első hetekben és később, ha kevés az anyatej és hozzátáplálásra van szükség, feltétlenül hasznos a csecsemőmérleg. Amíg nincs, addig valamelyik családtagot is rá lehet állítani a mérlegre, majd kezébe nyomjuk a picúrt. Többnyire digitálisak és nem vészes az áruk sem.