Tűzhelyre szerelhető védőrács
A tűzhelyre szerelhető védőrács megakadályozza, hogy a kisgyermek lerántsa a forró folyadékkal teli edényt. Különböző modellek kaphatók, amelyek csak beépített tűzhelyekre szerelhetők fel biztonságosan. A nem beépített tűzhelyekhez olyan rácsokat árulnak, amelyek tapadókoronggal rögzíthetők a tűzhelyhez. Ezeket ajánlott a falhoz is rögzíteni.
Biztonsági kapcsológomb
A tűzhelyen, a mikrohullámú sütőn, a fürdőszobai vízmelegítőn biztonsági kapcsológombokkal célszerű gondoskodni arról, hogy a gyerekek egy óvatlan pillanatban ne tudják bekapcsolni a készüléket. A speciális kapcsolókat a gyermekbiztos kupakokhoz hasonlóan először be kell nyomni, s csak azután lehet elforgatni. A kisebb gyerkőcök ezt a mozdulatsort általában még nem tudják végrehajtani. Biztonsági kapcsológombokat szabványméretekben kínálnak, ezek majdnem minden elektromos tűzhelyhez és egyéb készülékhez használhatók.
Hajlékony retesz a szekrényre
A hajlékony műanyagból készített biztonsági reteszeket csavarral erősítik a szekrény belső oldalára. Ezek megakadályozzák, hogy a gyerekek ki tudják nyitni a szekrényajtót, s így hozzáférjenek a mosó- és tisztítószerekhez, a szemetesvödörhöz vagy a törékeny edényekhez. Az ajtó csak résnyire nyílik, így a felnőttek elérik a fogantyút, és ki tudják azt reteszelni. Vigyázat, előbb-utóbb a gyerekek is rájönnek a trükkre.
Biztosítózár a hűtőre
Ha a szülő meg akarja akadályozni, hogy az aprónép önállóan gazdálkodjon a hűtőszekrény tartalmával, vagy elfelejtse visszazárni az ajtót, speciális hűtő-biztosítózárat szerelhetnek fel. A kereskedelemben kaphatók különböző típusok.
Kábeltartó elektromos készülékhez
A kábeltartó a konnektor mellett azt a célt szolgálja, hogy az elektromos háztartási gép bedugott zsinórját óvjuk a gyerekkezektől, ne tudják lerántani a készüléket, illetve ne essenek el a zsinórban.
Csúszásgátló kádbetét
A fürdőkád biztonságossá tehető csúszásgátló kádbetéttel vagy felragasztható alátéttel. Utóbbit meglehetősen nehéz eltávolítani, de a kádbetét bármikor kivehető. A fürdőszobaszőnyeg, vagy a kilépő alá is ajánlott csúszásgátló alátétet tenni.
Vízcseppbiztos hősugárzók
Hősugárzót vagy hőlégfújót a fürdőkádtól, a tusolótól és a mosdótól biztonságos távolságra kell felszerelni. Figyelni kell arra is, hogy a készülék legalább vízcseppbiztos legyen, de még jobb, ha spriccelésbiztos. Fokozható a biztonság hibakapcsolós konnektorral. A biztonsági intézkedések ellenére sem szabad a kisgyermekeket magukra hagyni a fürdőszobában ezekkel a készülékekkel. Használat után a hősugárzót, vagy a ventillátort jobb eltenni.
Hőszabályzó csaptelep
A hőmérséklet-szabályozó keverő csaptelep megakadályozza, hogy a gyerek a forró vizes csapból leforrázza magát; a készülékek segítségével beállítható a legnagyobb vízhőmérséklet.
forrás: ingatlanmenedzser.hu
Fotó: www.foter.com
8 veszélyforrás a lakásban: így óvja gyermekét! |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Apró gyerekek a kertben
Biztonságos böngészést!
Ircsi74
#1
2010. augusztus 13. 17:23:45 | péntek |
hogy lehet megmagyarázni egy 2,5 éves kisgyereknek, hogy nem szabad az üveg ajtón kopogtatni? Nem rég kirobbant az üveg és megvágta a száját, baleseti, varrás, de azóta is rettegve figyelem, ha az üvegezett ajtó felé megy. Sok van belőle a házban nem tudom kicserélni őket.
|
|
|
|