A száraz fulladás víz nélkül bekövetkező fulladást jelent. Ilyenkor a fulladás nem a vízzel való közvetlen interakció kapcsán következik be, hanem egy korábbi – ártalmatlannak vélt - eset következménye, melynek során víz kerül a tüdőbe.
Gyermekek esetében különösen gyakori, hogy a vízben való úszás, játék során vizet nyelnek, ekkor azonban az ijedtségen és egy kis köhögésen kívül mást nem tapasztalhatunk. Mindenképpen fontos azonban figyelnünk a gyermek állapotát a későbbi órák folyamán is. A tüdőben rekedt kis vízmennyiség következtében ugyanis a vér oxigénellátása nem megfelelő, így a szív és az agy sem tudnak megfelelően dolgozni.
Száraz fulladás rendszerint a balesetet követő 1-24 órán belül fordul elő. Különösen veszélyeztetettek a rosszul, vagy épp először úszó gyermekek. Egyéb tüdőprobléma esetén, például asztmás gyermekek és felnőttek számára szintén kiemelten fontos állandó felügyeletet biztosítanunk vízben való tartózkodásuk idejére.
Természetesen nem kell lemondanunk a strandolásról ezen a nyáron sem, hiszen egy kis odafigyeléssel elkerülhetjük az esetleges komolyabb szövődményeket. Azonban akkor sem kell kétségbe esnünk, ha mégis megtörtént a baj, amennyiben ugyanis a baleset után folytonos köhögés, légszomj, vagy mellkasi fájdalom jelentkezne, úgy haladéktalanul forduljunk orvoshoz. Az idejében kezelt szövődmények a tüdők oxigén ellátásának normalizálásával teljes mértékben gyógyíthatóak.
A cikkel kapcsolatban érdeklődjön bővebben a Budai Tüdőközpontban.
web: www.tudokozpont.hu
email: info@tudokozpont.hu
tel: 06 30 6319309
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva: