A szívre vigyázni kell!
Saját magunk tehetjük a legtöbbet a szív és érrendszeri problémák elkerülése végett. Hagyjunk fel rossz szokásainkkal, mint a dohányzás, amely kétszeresére emeli a végzetes kimenetelű szívbetegségek kialakulását. Jó, ha kerüljük a stresszt és figyelünk az étkezésünkre is, mert az elhízás következménye a magas koleszterintszint, a magas vérnyonmás és a cukorbetegség, amelyek szintén növelik a kockázatot. Melegben pótoljuk a folyadékot!
A fizikai aktivitás, a rendszeres mozgás fontos szerepet játszik a szívbetegségek megelőzésében. 30 éves kor után hetenként 5-6, 40 éves kor felett 4-5, 50 évesnek 3-4, egy 60 évesnek 2-3 óra intenzív mozgásra lenne szüksége hetente.
Az antioxidánsok szerepe
Kutatások szerint a vér magas antioxidáns-tartalma hozzájárul a szív- és az érrendszer karbantartásához is, mivel a szabadgyökök reakciói az erekben képződő lerakódás ellen hatnak.
Az antioxidánsokban gazdag étrend, amely gazdagon tartalmaz gyümölcsöket és zöldségeket, kedvezően befolyásolja a koleszterinszintet, a "jó" koleszterin (HDL) és "rossz" koleszterin (LDL) arányát, valamint ezzel összefüggésben az erek meszesedettségének mértékét.
Gránátalma, az "életelixír"
A gránátalmát (Punica granatum) Ázsiában és a Közel-Keleten évezredeken át nagy becsben tartották spirituális és egészségügyi szempontból egyaránt. A modern tudomány csak napjainkban fedezi fel ezt az elsőrendű antioxidánst, amely egyre nagyobb népszerűséget nyer a kardiovaszkuláris rendszer egészségének megőrzésében. Sokan az egészséges sejtosztódás elősegítésében játszott szerepéért fogyasztják.
A gránátalma hatása a vér koleszterin-összetételére
Kutatások megállapították, hogy a gránátalma polifenol komponensei kedvezően hatnak az LDL és HDL koleszterinek arányra, és segítik fenntartani az egészséges koleszterin szintet. A koleszterin szervezetünk egyik létfontosságú komponense: a sejtfalak építésében, a szteroid hormonok és a D-vitamin szintézisében, valamint az epesavak képzésében játszik szerepet. Az alacsony sűrűségű lipoprotein (LDL) juttatja el a koleszterint a szervezet megfelelő pontjaira funkcióinak betöltésére, a fölösleget azonban a magas sűrűségű lipoprotein (HDL) szállítja el a vérből a májba. Ha azonban az LDL és HDL aránya nem megfelelő, a koleszterin lerakódik plakk-ként az érfalban, hajlamosít szív- és agyi infarktusra és károsíthatja a vesét. Antioxidánsokat tartalmazó növényi kivonatok alkalmazása reális lehetőség a szív és érrendszer egészségének megóvására.
Megőrzi az erek tisztaságát
Az erek szűkülete, meszesedettsége okozza elsődlegesen a vérkeringés zavarait. Az erek épségének megőrzésére a gránátalma flavonoidjai igen hatékonyak dr. Michael Aviram professzor (Rambam Medical Center) vizsgálatai szerint. Antioxidáns hatásuk segít az oxidatív gyökök érfalakat károsító, plakk kialakulását eredményező hatásával szemben. A gránátalma polifenoljainak aktivitását fokozó ún. szinergetikus hatásaként értelmezhető, hogy a Trolox antioxidáns képességet mérő teszt szerint a gránátalmának háromszor akkora az antioxidáns hatása, mint az eddig leghatékonyabbnak tartott vörösbornak vagy a zöld teának, illetve kivonataiknak. Kevés polivitamin készítmény tartalmaz K-vitamint, pedig ez a vitamin alapvető jelentőséggel bír a kardiovaszkuláris rendszer egészségének megőrzésében, és - egyéb funkciói mellett - a véralvadás szabályozásában is közreműködik. Ezért fontos, hogy a gránátalma igen gazdag K-vitaminban, valamint a szívműködéshez elengedhetetlen káliumban is. Kutatások igazolták, hogy a gránátalma flavonoidjai antioxidáns tulajdonságuknak köszönhetően segítik fenntartani az erek egészségét, tisztaságát, ezáltal a szív fiatalos, hatékony működését és a jó fizikai állóképességet. A gránátalma hatóanyagait koncentrálva tartalmazza a GRALMA étrend-kiegészítő kapszula, amelynek további természetes eredetű összetevői a kardiovaszkuláris rendszer fontos támogatói. Nagyon fontos tudnivaló, hogy az étrend-kiegészítő nem hivatott semmilyen betegség kezelésére, megelőzésére. Az ajánlott napi adagot ne lépje túl!