Gondolkodtál már azon, vajon mit üzen a tested? Vajon miért kezd el fájni a fejed bizonyos élethelyzetekben? Többféle orvoslás alapjául szolgál az a feltételezés, miszerint a szervezet egyensúlyának megborulása nem egyszerű lelki okokra vezethető vissza. Az elmélet nyilvánvalóan helytálló, hiszen mindenki észrevette már magán, hogyan hat rá lelki állapotának változása. Egy vizsga előtt gombóc ül a gyomrában, ha randevúra készül, mintha pehelykönnyű lenne.
Hasonlóképpen hat a szervezetre a negatív lelki állapot, a stressz, az idegeskedés. Bizonyítottan előfordulhatnak emésztési problémák, melyek a stresszre vezethetők vissza. Az alábbiakban kiemelünk néhány olyan problémát, melynek okait nem a fizikai lényünkben, hanem idegállapotunkban kell keresnünk.
Az immunrendszer gyengesége
Előfordult már, hogy csak ránéztél valakire, és rögtön tüsszögni kezdtél? Az immunrendszer a test biztonságáért felelős, olyan, akár egy védőbástya. Ha valami megbontja biztonságérzetünket, az immunrendszerünkre is hatással lehet. Elköltözés egy új lakásba, vagy városba, csökkentheti biztonságérzetünket.
Fejfájás
A fejfájás az egyik legelterjedtebb probléma, nem csak nők körében. Leginkább azok panaszkodnak fejfájásra, akik frusztráltak, vagy stresszes életmódot folytatnak. Okozhatják munkahelyi problémák, de akár kisebbsége komplexus is.
Bőrproblémák
A bőr a test legkijjebb elhelyezkedő, első védőrétege, és akárcsak az immunrendszer, a szervezet biztonságáért felelős. Sok mindent eltűr, de csak bizonyos határig, akárcsak mi, emberek. Ha valaki túlzottan beférkőzik privát szféránkba, vagy valamiért nem érezzük magunkat biztonságban (pl. nem fix munkahelyünk van), az bőrproblémák képében jelentkezhet.
Menstruációs problémák
A menses csak a nők életében jelentkezik, így az ezzel kapcsolatos problémák is erre vezethetők vissza. Általában a saját nőiességünk kétségbe vonása, esetenként utálata okozhat menstruációs problémákat. Ugyanakkor a modern társadalomban több fronton is helyt kell állnia egy nőnek, s ha túl hosszú ideig kell férfiasan viselkednie (pl. a versenyszférában dolgozók), akkor szervezete tiltakozásba kezdhet.
Mindent összevetve a lelki egyensúly hiánya a fizikai egyensúly felborulásához vezethet. A stressz, a depresszió, de a kisebbségi komplexus is jelentkezhet fizikai formában. A legfontosabb megtalálni a probléma valódi okát, s változtatni azon. Fontos, hogy tisztában legyünk saját értékeinkkel, egyéniségünkkel, s igyekezzünk harmonikus életet élni. Első lépésben tanuljuk meg észrevenni a jeleket. Gondoljuk át, mikor jelentkeznek az egyes problémák, s ennek megfelelően küszöböljük ki a lelki problémákat.
Beszéljünk testünk nyelvén |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |