A leszokás folyamata:
Azok a dohányzók, akik eldöntötték, hogy leszoknak a dohányzásról, céljuk elérése érdekében eredményesen használhatnak elektronikus cigarettát, melynek cserélhető patronja négy erősségben kapható: magas, közepes, alacsony illetve nulla nikotin erősségben. A WHO által támogatott 4 lépéses nikotinelvonó terápia arra szolgál, hogy a dohányzó kvázi észrevétlenül csökkentse nikotinéhségét a nullára, azzal, hogy folyamatosan kevesebb nikotin kerüljön a szervezetébe, így kerülve el a belsőelválasztású mirigyrendszer megbetegedését és az elvonási tünetek jelentkezését, melyet a hirtelen nikotinelvonás eredményez. Így a leszokás nem jár szenvedéssel,és súlyos elhízással, mely eredmény a cigaretta egyetlen más helyettesítőjével sem érhető el.(pl.:nikotinos rágó,nikotin tapasz,nikotin orrspray,egyéb füstnélküli nikotin inhalátor)
Négy lépés:
1. lépés: Magas nikotin tartalmú patronnal kezdünk, melyet max.6 hétig használunk az átlagos dohányzási szokást követve
2. lépés: Ezután közepes nikotin tartalmú patronra váltunk, melyet max.12 hétig használunk, szintén a megszokott szokás szerint
3. lépés: Majd max.4 hétig felváltva használjuk a közepes és nulla nikotin tartalmú patront.
4. lépés: Végül még max.3 hétig alkalmazzuk a nulla nikotin tartalmú nikotin patront, mellyel teljesen leszokhatunk a dohányzásról.
Ami nagyon fontos egy fiatal dohányos számára is: a krónikus légzési nehézségek már nagyon korán, a dohányzás elkezdése után egy-két évvel kimutathatók! A káros folyamat hamar megindul, de szerencsére megállítható. Az igen gyakori szív- és érrendszeri betegségek, valamint a fekélybetegség gyakori haláloknak számít az idősek körében. A dohányosoknál a tüdőrák 10-15-ször, a gégerák 20-30-szor gyakrabban fordulnak elő, mint a nemdohányzóknál.
Egy cigarettában általában 1 gr. dohány van. Ez a mennyiség egyszázalékos nikotintartalom esetében 10 miligramm nikotint tartalmaz. Ha a dohányos a füstöt leszívja a tüdejére, akkor a nikotintartalomnak 80-90 százaléka, ha csak pöfékel, akkor körülbelül 10 százaléka szívódik fel a szervezetbe. Egy rendszeres dohányos egy óra alatt 20 mg nikotint visel el, míg a nem dohányosokra már néhány mg is mérgező hatással lehet.
Másik összetevője a kátrány, mely anyagból egy átlagos dohányos tüdejébe 10 év alatt 1 kg jut be.
Harmadik összetevő: a szénmonoxid. A cigarettát szívó ember vérének jelentős része nem oxigént, hanem szénmonoxidot juttat el a szervekhez. Az oxigén tartós hiánya megzavarhatja a növekedést és a sebgyógyulást, valamint a tápanyagok felvételét. A szénmonoxid befolyásolja a szívműködést, és a vér összetételében a dohányzás hatására bekövetkező egyéb változásokkal együtt elősegíti zsírszerű anyagok lerakódását az érfalakban. A folyamat a verőerek elzáródásához vezethet, és szívkárosodást vagy más jelentős keringési zavart okoz.
A LESZOKÁS FŐ ELŐNYEI
Amint letette az utolsó cigarettát, a szervezete szinte azonnal nekilát helyrehozni a nikotin okozta károkat.
20 perc múlva A vérnyomás és a pulzusszám visszaláll a normál értékre
8 óra múlva A vér nikotin- és szénmonoxid szintje a felére csökken
24 óra múlva A szervezetből kiürül a szénmonoxid, tisztul a tüdő
2 nap múlva A szervezetből kiürül a nikotin, javul a szagok, ízek érzékelése
3 nap múlva Könnyebbé válik a légzés, ellazulnak a tüdőhörgők
2-12 hét múlva Jelentősen javul a keringés
3-9 hónap múlva Enyhülnek a légzési gondok, akár 10%-kal is javulnak a légzésfunkciók
5 év múlva Az infarktus kialakulásának kockázata felére csökken
10 év múlva A tüdőrák kialakulásának kockázata felére csökken, az infarktus kockázata nem nagyobb, mint egy nemdohányos ember esetében.
A dohányzás több mint káros. Hazai legális (!) cigarettaforgalom: 1960- 15,3 milliárd szál 2002- 20,8 milliárd szál. Dohányzás miatt 20 percenként meghal egy ember Magyarországon. A dohányzás 25 halálos betegség forrása. A világ felnőtt lakosságának harmada dohányzik. A dohányzás az emberiség legkárosabb szokása, amelynek az elmúlt században 100 millió áldozata volt, ennyien haltak meg a cigarettával összefüggésbe hozható betegségekben - rákban, krónikus légzőszervi betegségekben, agyvérzésben, keringési betegségekben. A rendszeres dohányzók fele e szokásának lesz az áldozata, a dohányzók egynegyede korábban hal meg, mint a statisztikailag kiszámított, születéskor várható életkor.
Azokban az országokban, ahol a legtöbb a dohányos, a tüdőrákos esetek 90 százaléka írható a füstölés számlájára. A hólyagrákos esetek fele ugyancsak erre vezethető vissza. Kisebb arányban, de bizonyítottan rosszindulatú elváltozást okozhat a dohányzás a vesében, a májban, a szájüregben és a garatban. A passzív dohányzás 20 százalékkal növeli a tüdőrák kockázatát.
Különösen aggasztónak ítéli meg a helyzetet e tekintetben a WHO Közép- és Kelet-Európában és a fejlődő országok egy részében. Ezekben a térségekben rövid idő alatt nagyon gyorsan emelkedett a cigarettafogyasztás, különösen a fiatalok és a nők körében. A WHO jelentése részletesen foglalkozik a leszokás egészségügyi előnyeivel is. Természetesen az a legjobb, ha valaki el sem kezdi a cigarettázást, de ha legkésőbb a harmincas évei elején abbahagyja, akkor a statisztikai rákkockázat az élete további részére nézve még aránylag alacsony lesz. Akik az ötvenes éveik elején hagynak fel a dohányzással, azok még mindig jelentősen, 60 százalékkal mérsékelhetik a rákbetegség statisztikailag becsülhető kockázatát.
A fejlesztés(?)
A JP Morgan befektetési bank szerint 2015-re 20 milliárd dollárt kasszírozhatnak azok a dohánygyárak, amelyek egészségesebb(???) cigarettákat állítanak elő. Jelenleg az USA-ban 50 milliárd dollár értékben adnak el dohánytermékeket, és a dohányipar folyamatosan kutatásokat végez arról, hogyan lehetne kevésbé kártékony, úgynevezett Preps (potentially reduced exposure products) termékeket előállítani. Az elmúlt öt évben 3 milliárd dollárt fordítottak erre a célra a JP Morgan becslése szerint. A kutatásban a Marlboro gyártója, a Philip Morris (PM) és a British American Tobacco jár az élen. A fejlesztésekre mind az amerikai kormány nyomása, mind a lakossági igények miatt nagy szükség van. /Financial Times/
Az új lehetőség az egyik legkeresettebb szó az Interneten. Egy nagy dohánygyár weboldala szól a dohányfüst kiemelten káros hatásáról:"... betegséget okoz, felnőtteknél többek között a tüdőrák és szívbetegség kialakulásának veszélyét idéz elő. Az új elektromos cigaretta már az első nap érezteti hatását. Több oxigén jut a tüdőbe, szénmonoxid viszont egyáltalán nem. Az első héten javul a szaglás és az ízlelés. 1 hónap múlva elindul a csontok, a fogágy, a nyálkahártya és az immunrendszer regenerálódása. Az elektromos cigaretta tehát hamarosan betör a milliárdos dohánypiacra!
Mostantól következmények nélkül hódolhat szenvedélyének étteremben, tömegközlekedési járműveken, repülőn, vonaton, moziban, színházban, kórházban, bárhol, ahol eddig tiltva volt!
Megszűnik a passzív dohányzás!
Szeretnénk a folyamatot azok számára leegyszerűsíteni, akik vagy azonnali, egészséges megoldást keresnek (pl.: terhes kismamák, szoptató anyukák), vagy akiket komoly megbetegedésük miatt, drasztikus dohányzásmegvonásra "ítélt" orvosuk.
Nekik kínáljuk a Kati-Vital Egészségszalonban a biorezonanciás kezelés és a nikotinmentes elektronikus cigaretta együttes alkalmazását. Előnye, hogy semmilyen káros anyag nem kerül a szervezetükbe, mégis élvezhetik régi szenvedélyük minden élvezetét.
Hogyan szokjunk le a dohányzásról? |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |