Az április 15 és 25 között zajló, nem hétköznapi aukciót egy rendhagyó sajtótájékoztató zárta le május 4-én, amelynek keretében Gyurta Dániel, Kozmann György és a rendezvény moderátora, Kőváry Barna személyesen adták át a relikviákat a nyerteseknek.
A sportolók adományából befolyt összeg is hozzájárul ahhoz, hogy az észak-keleti országrészben megnyíljon egy Korai Fejlesztő Központ. Ahhoz, hogy a sérült, Down-szindrómás gyermekek felnőttként teljes emberként tudják élni az életüket, nélkülözhetetlen az időben történő felzárkóztatás, ami megfelelő szakemberek segítsége nélkül kivitelezhetetlen. Korai fejlesztő központ a keleti országrészben eddig még nem létezett, ami jelentősen megnehezítette az ott élő családok dolgát. Az új Korai Fejlesztő Központ megalakításával, a beteg kicsiket nem kell majd Budapestre hordani, helyben is megkaphatják a szükséges fejlesztést.
A Down-szindrómás gyermekeket nevelő szülők által alapított DOWN Egyesület - amelynek célja a sérült gyermekek és felnőttek társadalmi integrációjának elősegítése - hisz abban, hogy a sérült és ép gyermekek együttélése természetes velejárója az emberi-, társadalmi- és közösségi létnek. Az Egyesület megpróbálja közelebb hozni egymáshoz a két világot, azáltal, hogy olyan oktatási- és szabadidős tevékenységeket szervez, amelyekben egészséges és sérült gyermekek közösen tanulhatnak, fejlődhetnek, játszhatnak és mindez a kognitív, mozgásos és szociális képességeiket is fejleszti. A programhoz több egyetem, főiskola, és közoktatási intézmény is csatlakozott.
Az Egyesület által életre hívott „Mindenkinek becsengettek!” integrált nevelési és oktatási projekt célja lehetőséget adni arra, hogy ép iskolás gyerekek megismerkedhessenek különféle problémákkal élő társaikkal, ezáltal elősegítve az elfogadásukat. Ennek érdekében fogyatékkal élő (pl. Down-szindrómás) gyerekeket visznek be iskolai közösségekbe heti 1-2 alkalommal két hónapon át. Az így együtt töltött idő mind a sérült, mind az egészséges gyermekek számára élményt jelent, barátságok, hosszú távú kapcsolatok alakulnak ki.
Az együtt eltöltött idő alatt a gyerekek valamilyen közös produktumot hoznak létre (tánc, műsor, rajz, egyéb alkotás), amelyet 2010. május 8-án bemutatnak, a „Mindenkinek becsengettek” program záróeseményén, amelynek a Nemzeti Színház ad otthont 2010. május 8-án. A rendezvény háziasszonya Zséda, a megnyitót Kisari Károly a DOWN Egyesület elnöke tartja. Az iskolás csoportok fellépése mellett a helyszínen Erdei Zsolt „Madár” tart bokszedzéseket a gyerekeknek.
A nap zárásaként egy az Egyesület nagyszabású nyilvános akciót szervez, Nemzeti Ölelés címmel. A rendezvényen részvevő gyerekek, hozzátartozóik és az arra látogató érdeklődök segítségével egymás kezét megfogva, körbeöleljük a Nemzeti Színházat, így hívva fel a figyelmet az esélyegyenlőség fontosságára az oktatásban.
A szervezők május 8-án 13.30-kor várnak mindenkit - aki hisz abban, hogy az esélyegyenlőség az iskolában kezdődik - a Nemzeti Ölelésre a Nemzeti Színházhoz.
További információ:
Down Egyesület
www.mindenkinekbecsengettek.hu
www.downegyesulet.hu
Sportolók a DOWN-szindrómás gyermekekért |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |