Mégpedig azért, mert a reggeli az az étkezés, mely segít beindítani a szervezet anyagcseréjét. Éjszaka tartalék üzemmódba kapcsolunk, testünk reggelre felhasználja a tartalékolt glükóz egy részét, ezért szüksége van utánpótlásra ahhoz, hogy újra energikusan működhessen. Fizikailag fittebbnek fogjuk magunkat érezni egy jól megválasztott reggeli után, ráadásul szellemi teljesítményünkkel sem vallunk majd szégyent.
Nagyon fontos, hogy gyermekeinket se küldjük éhesen iskolába. Jó, ha már egészen kicsi kortól rászoktatjuk őt az együtt reggelizésre. Bármilyen kevés is az időnk reggel, üljünk le 5-10 percre a terített asztalhoz. Nemcsak testünkkel teszünk jót, ha reggelizünk, de a családi reggeli, az előttünk álló nap közös áttekintése, a feladatok megbeszélése jótékony hatással lesz a lelkünkre is. Ne felejtsük el, hogy a gyerekek iskolai teljesítményét is jelentősen befolyásolja, hogyan tudnak teljesíteni az órákon. Ne elégedjünk meg azzal, hogy tízórait csomagolunk nekik, ragaszkodjunk hozzá, hogy indulás előtt otthon is egyen legalább egy gyümölcsöt, igyon egy pohár tejet néhány szem teljes kiőrlésű keksszel, vagy egyen meg egy szendvicset.
A jól megválasztott reggeli tartalmaz például egy-két szelet teljes kiőrlésű gabonából készült kenyeret (mely nemcsak az agyunkat cukorral ellátó szénhidrátot biztosítja, hanem az emésztéshez elengedhetetlen rosttartalmat is), a zsírban oldódó vitaminok felszívódását elősegítendő margarinnal megkenve, néhány szelet sovány felvágottal, sonkával, és nem maradhat el a szendvics mellől a zöldség sem: fogyasszunk paprikát, paradicsomot, retket, uborkát. Jó, ha idény-zöldséget választunk kiegészítésként.
A reggelizők között sokkal kevesebb a túlsúlyos, ugyanis a nem reggelizők délre már olyan éhesek, hogy jóval többet ebédelnek a szükséges mennyiségnél, és vacsorára is nagyobb mennyiséget fogyasztanak. Azaz pontosan fordítottját művelik annak, amit a bölcs mondás javasol.
További információk