Mégis, mi nők "lekenyerezhetővé" válunk, ha a nagy Ő kezében meglátjuk a gyűrűt. Persze sokan kifejezetten feleslegesnek találják a házasságot, hiszen egy papírtól nem változik semmi. Dehogynem! Különben miért is szeretnénk házasodni?
Néhány ok a házasság mellett:
- Te példát mutathatsz ismerőseidnek; igenis jó lehet a házasság.
- Soha nem kell egyedül lenned.
- Mindenki láthatja, hogy Ti komolyan gondoltátok.
- Ha már az esküvőre is hajlandó a párod, teljesen biztos lehetsz a szerelmében.
- Egy napra Te lehetsz a legszebb.
Néhány ok, amiért ne köss házasságot
- Mindenen osztoznod kell a pároddal.
- Minden nap meghallgathatod a kérdést; mikor lesz már végre baba?
- Előbb utóbb jönnek a gyerekek, és nem lesz egyetlen szabad perced sem.
Persze ezen senki nem gondolkozik el. Egyesek felelőtlenül, néhány hónapos ismeretség után összeházasodnak, s az együttélés "örömeit" megismerve hamar a válás mellett döntenek. Míg mások az ő rossz példájukból tanulva ódzkodnak a házasságtól. S ekkor következnek a közhelyek "még nem vagyok felkészülve", "minek, az csak egy papír".
Ugyanakkor ez nem "csak egy papír". Hiszen a házasság nem a papírról (talán nem is gyűrűről), hanem az egymás iránti szeretet és kötődés kifejezéséről szól.
Már az ókorban is gyűrűt hordtak a házasok: a kerek forma a végtelenséget, az örök együttélést szimbolizálta. Ma már inkább olyan érzetet kelt, mintha egyenesen "Foglalt" táblát akasztanánk a másik nyakába. Sokszor magával az eljegyzéssel is olyan sokáig várnak a párok, hogy az elveszti a jelentőségét.
Annak ellenére, hogy egyre kevesebb a házasság, és 40 százaléka válással végződik, nem csökkent a párkapcsolatok, az "együttélések" száma.