Magannyi apróság rejlik a konyhában, amiről nem is tudjuk, hogy afrodiziákum. A különböző népek más-más alapanyagokat használtak vágyfokozóként, de soha nem használtak alkoholt, vagy más ártalmas szereket. Nincs szükség varázslásra, szerelmi bájitalokra, akár egy vacsora is lehet vágyfokozó.
De mit is tekintünk afrodoziákumnak? A legtöbb szer energiát ad, frissít, és rengeteg vitamint, ásványi anyagot tartalmaz.
Kaviár: a drága étel magas fehérjetartalommal rendelkezik. Mint sok más szer esetében, vágyfokozó hatását annak tulajdonítják, hogy a hal petéjéből áll, tehát a termékenységet szimbolizálja.
Ginzeng: Bár elsősorban vágyfokozó hatásáról híresült el, nagyszerű antioxidáns, és keleten a fiatalság, az élet szimbóluma.
Mák: ősrégi szer, az ópium miatt gyakran bódítónak tartják.
Fahéj: az indiaiak krémként használták, hangulatfokozó és potencianövelő.
Gyömbér: Ázsiai eredetű növény, virága illata bódító. Gyökerét nem csupán fűszerként, de afrodiziákumként is használják. Fokozza a vérkeringést, javítja az emésztést.
Sáfrány: nem csupán fűszer, kultúrnövény is. Úgy tartják, javítja a férfiak nemi vágyát, és segít a női ciklus rendezésében.
Koriander: amellett, hogy számtalan recept alapanyaga, már az ókori Egyiptomban és Palesztinában is feljegyezték vágyserkentő hatását. Férfi meddőség ellen, borba keverve használták az ókori görögök.
Csokoládé: boldogsághormonok termelésében segít, így az ellazulásban is segítséget nyújt.
Ginkó: vérhigító hatású, segíti a vérkeringést.
A vágyserkentő szerek többsége természetes anyag. Fokozzák a vérkeringést, vagy a jó közérzet megteremtésében nyújtanak segítséget. Egészségvédő hatásaik révén érdemes őket napi szinten fogyasztani.