Timi a következő négy, csodás virágot javasolta olyan anyukáknak, akik nem szeretnek kertészkedni, viszont igénylik a növények jelenlétét a lakásban:
Zamiopálma, avagy agglegénypálma
Már a nevéből is sejthetjük, hogy ez nem olyan virág, amit desztillált vízzel kell 15 centiről vízpermettel locsolnunk, mert különben elpusztul. Kifejezetten agglegényeknek ajánlják, valamint olyanoknak, akik szeretnének egy szép növényt a lakásukba, amit nem kell minden másnap gondozni. A zamiopálma Kelet-Afrikában őshonos, ahol váltakozik a száraz és nedves időszak. Ennek köszönhetően gyökerei alkalmazkodtak a környezethez, és ha éppen kevés vizet kapnak, akkor átalakulnak, és a gumók képesek akár hónapokig is tárolni azt a kevés vizet, amihez hozzájutnak. A közvetlen napfénnyel nincsenek jóban, de a napfényes helyet szeretik, leginkább a szűrt napfény a barátjuk. Egyetlen módon lehet könnyen és gyorsan elbánni vele: ha túlöntözzük. 10 naponta, kéthetente érdemes locsolni, hőmérséklet tekintetében sincsenek nagy igényei, jól viseli a meleget és a hideget is, egyedül a huzattal nincs kibékülve.
Diermaier képe a pixabay.com-ról
Anyósnyelv, avagy szanzavéra
Szintén nagyon könnyen tartható szobanövény, ami nem igényel sok törődést. Afrikában őshonos, több mint 60 különböző fajtája létezik, így kedvünkre válogathatunk közülük. Ahogy a zamiopálma esetében, az anyósnyelvnél is egyetlen dologra kell figyelnünk, ez pedig a túlöntözés. Egyébként nagyon könnyen tartható, mutatós növény. Érdemes ablak közelébe tenni, ugyanis ő is kedveli a fényt, viszont közvetlen napfénytől védjük. Vízigénye is kevesebb, mint a zamiopálmának, elég havonta egyszer megöntözni és gyönyörű leveleket növeszt hálája jeléül. Hideg-meleg tekintetében az a fontos, hogy 10 fok alá ne csökkenjen a hőmérséklet, egyébként minden viszontagságot jól visel. Kiváló légszűrő növény, olyan vegyi anyagokat is képes kiszűrni a levegőből, mint a benzol, vagy a formaldehid.
Katia Maglogianni képe a pixabay.com-ról
Filodendron, avagy könnyezőpálma
Mostanában nemcsak a lakásokban, hanem a divatvilágban is megjelent a filodendron, ami rendkívüli népszerűségnek örvend. Eredetileg Közép-Amerika dzsungeleiben őshonos, amelyből arra következtethetünk, hogy kevés a fényigénye. Lakásban inkább az árnyékosabb helyeket válasszuk számára, a napfény könnyen megégetheti a leveleit. Hőmérséklet tekintetében télen ne legyen hidegebb 12 foknál számára, nyáron viszont akár a 27 fokos meleget is elviseli, de ilyenkor párás környezetben érzi a legjobban magát, a száraz levegőt nem kifejezetten kedveli. 10 naponta érdemes locsolni, fűtési időszakban a leveleit is lefújhatjuk vízpermettel. Kicsit több törődést igényel, mint a fent említett két növény, de ha biztosítva vannak a fejlődéshez szükséges feltételei, akkor szépen virágzik majd.
Anca Dorneau képe a pixabay.com-ról
Bromélia
Broméliából is számtalan fajta létezik hazánkban, különböző színű és formájú levelekkel és virágokkal. Mivel trópusi környezetben őshonosak, ezért a lakásban is trópusi körülményeket kell biztosítani a számára: szereti a párás, nedves környezetet, és inkább félárnyékos helyet kell neki keresni. Hőmérséklet tekintetében átlagos igényei vannak, ne legyen se túl meleg, se túl hideg, és a vízigényük is kicsit más, mint az előbbi három növényé. Rendszeres öntözés mellett arra is figyelnünk kell, hogy a kehely alakú tőlevélrózsákba is kerüljön folyadék, amit bizonyos időközönként cserélni is kell. Ezt már kicsit gyakorlottabb virágtulajdonosoknak ajánljuk, de ők is a kevés törődést igénylő növények kategóriájába tartoznak.
Bernswaelz képe a pixabay.com-ról
Indexkép: Jacques Gaimard/pixabay.com