Bizony, előfordulhat, hogy megeszik a féltve őrzött csemete egy bogyót, amiről halvány fogalmunk sincs, hogy micsoda. Vagy félrenyeli a nokedlit. Vagy - bármennyire is úgy gondoljuk, hogy mindent megtettünk a biztonságos környezetért - magára rántja a lábost, igen-igen, a tűzhely belső karikájáról - amikor épp félrefordultunk, hogy összekössük a szemeteszsák madzagját.
Ezek minden szülő és minden gyermekgondozó rémálmai.
Sokan okosan tudnak ilyenkor reagálni, és sokan azt hiszik, hogy okosan tudnának (csak szerencsére eddig soha sem kellett) - és sokan bevallják, hogy rettegnek, főként attóll, hogy pánikba esnének. Ön mit tenne?
Van egy lelkes fiatal csapat, akik mentőorvosként sok ilyen esettel találkoztak, találkoznak. Szülők ők is, ezért úgy gondolták, hogy megosztják ezt a tudást mindenkivel, hogy ők már soha ne érkezzenek későn. Összeállítottak egy programot, írtak egy könyvet - és ezt tanítják mindenkinek, gyakorlatban bemutatva, hogy mi a helyes teendő vészhelyzet esetén.
Hogy hol lehet ezt megtanulni? Itt
Kiket várnak? Szülőket, nagyszülőket, családi napköziben, bölcsődében, óvodában, iskolában dolgozókat - egyszóval mindenkit, aki gyermekek között tölti a napjait, és felelősséget vállal értük.
Vegye föl bátran a szervezőkkel a kapcsolatot, szívesen mennek vidékre is, ha 10 fő érdeklődik egy helyszínről.
Dr. Nagy ÁgnesCsaládi napközi (szabadságon)Elérhetőségeink: E-mail: egyesulet@csodacsalad.hu Honlap: http://www.csodacsalad.hu/ |