Játsszunk labdával
1. Álljunk körbe az udvaron. Középen a játékvezető, ő találja ki a szabályokat.
Kezdjük labdaadogatással! A középen levő játékvezető mindenkinek sorra dobja oda a labdát, aki elkapja, benn marad, aki nem, kiesik. Ha nem akar kiesni, zálogként elmondhat egy verset, vagy dalolhat egy éneket. Ezt javasoljuk, mert a kiesett gyerekeket is le kell foglalni valamivel.
2. Ha beszorultunk a szobába alakítsunk két csoportot, majd üljünk le egymással szembe a földre.
A játék labdagurítás, sorra, ahogy következnek a gyerekek, gurítsák a szemben ülőnek a labdát, aki nem gurított elég erősen, vagy az, aki nem volt elég ügyes és nem kapta el a labdát, fizet... Hogy mit, az a játékvezető dolga: pl. adhat zálogot, amit aztán ki kell váltani, tánccal, dallal, állatot utánozó mozgással, vagy hanggal, stb.
3. A tornatermi bakugrás az alapja, de kinn játsszuk és labdával.
Egy gyerek a fal elé áll, mögéje sorakoznak fel a többiek. A labdát feldobja a falra, amíg az visszaesik a földre, a mögötte levő gyerek bakugrással átugorja a lehajló dobót, elkapja a labdát és így halad tovább, amíg el nem fogy a sor.
4. A vonatozás mindenki által ismert és szeretett játék. De szülinapi zsúr alkalmával - főleg, ha van egy bohóc, aki a vonatot vezeti -, viharos mulatság kerekedhet. Elsősorban abból, hogy a vonat útja nem akadálytalan, a hang sem, amit a vonat sípol, mert a "vonatvezető", néha úgy dönt, hogy bizony az ő szerelvénye pl. ugat.
Ha valamelyik gyermek mégis sípol, a mozdonyvezető által kiadott hang helyett, nem kap büntetést, mert a bohóc-mozdonyvezető tudja, hogy a legszebb hang - a gyereknevetés...
Minden játék már 3 éves kortól játszható, mert úgy gyűjtöttük össze egy kedves óvó nénitől, hogy lehet nehezíteni, könnyíteni aszerint, hogy kik vesznek ebben részt.
Még jövünk!