A pályázókat arra kérik, hogy a www.laborkaland.hu oldalon megadott témák egyikéből írjanak rövid fogalmazást. Ez alapján döntik el a szervezők, hogy kik vehetnek részt a programban - közölték a szervezők csütörtökön az MTI-vel.
A diákok - akiket az eseményt szervező Wessling Hungary Kft. kutatócégének szakemberei kalauzolnak majd a kémcsövek és a vizsgálóberendezések között - többek között előadásokat hallhatnak a laboratóriumban folyó munkáról, a környezet, az élelmiszer és a gyógyszerek vizsgálatáról, kísérleteket végezhetnek, bejárhatják a laboratóriumot és a legmodernebb berendezésekkel folytathatnak méréseket.
A hagyományteremtő kezdeményezés célja a kémia és a természettudományok népszerűsítése a pályaválasztás előtt álló diákok körében, akik így bepillanthatnak egy igazi vizsgálólaboratórium életébe.
A szervezők célja, hogy minél több olyan fiatal jusson el a programra, akiknek az iskolában kevesebb lehetőségük adódik kísérletezni és akik ugyan érdeklődnek a kémia iránt, ám testközelből még nem tapasztalták meg, micsoda élményt jelent elválasztani egymástól az anyagokat, kideríteni, milyen káros összetevők vannak az élelmiszerekben vagy milyen anyagok szennyezik vizeinket.
A kísérleteket úgy állították össze, hogy minél szemléletesebben és egyszerűbben mutassák be a laboratóriumban folyó vizsgálatokat, mindeközben aktivizálják a gyerekek iskolai tudását is. Az első Laborkaland programra tavasszal az országból több százan jelentkeztek.
Forrás: MTI
Fotó: ponsulak/FreeDigitalPhotos.net