Körömrágás esetén ajánlott csak
15-16 évesen sok lány szeretne a ballagására műkörmöt csináltatni, amivel nincs is igazán probléma, csak sokan nincsenek tisztában a hátulütőivel. Pozsgainé Szücs Ildikó, a Virtual Beauty műkörömépítője és körömápolási specialistája szerint hivatalosan 18 éves kor felett lehetne bármilyen műkörmöt építeni, azonban sok lány keresi meg őt azzal, hogy szeretne már fiatalabb korban különleges kiegészítőket viselni a körmén.
„Én két feltétellel szoktam ajánlani 18 éves kor előtt a műkörmöt: az egyik, ha tényleg csak alkalomszerűen hordják a lányok, tehát nem folyamatos viselésről van szó, hanem ballagásra, esküvőre csináltatnak maguknak, természetesen ekkor is csak szülői beleegyezéssel. A másik pedig akkor, amikor valaki rágja a körmét, és ezzel szeretné megelőzni a folytatását. Ilyen esetben is kell a szülő beleegyezése, valamint fontos az is, hogy megnézzük a köröm állapotát, mert a sérült, elvékonyodott körmöt még tovább ronthatja az, ha ráépítünk egy mesterséges anyagot” – mondta el Ildikó.
Fertőzéssel és körömgombával járhat a helytelen felhelyezés
A profi műkörmösöknek megvan az ára, hiszen minőségi anyagokkal és rendkívül precízen dolgoznak. Minden vágásnak és csiszolásnak megvan a miértje, és ha valaki ezeket helytelenül vagy pontatlanul csinálja, akkor könnyen egy életre tönkreteheti az addig egészséges körmöket.
„Egy óvatlan mozdulat, egy helytelenül levágott körömágy, vagy egy nem megfelelően lefertőtlenített eszköz könnyen bajt okozhat. Különböző fertőzéseket, akár körömgombát vagy körömágygyulladást is összeszedhetnek egyetlen alkalom alatt, amitől nem egyszerű szabadulni. Én azt javaslom, hogy inkább szánjanak rá több pénzt, keressenek egy profi szakembert, és csak akkor csináltassanak műkörmöt, ha nagyon szükséges. Szerencsére számtalan alternatíva létezik már, amivel díszíteni lehet a körmöket” – mondta a műkörömépítő szakember.
Japán manikűr vagy géllak ajánlott
Szerencsére van más alternatíva is, amivel egy fiatal lány egyedi és különleges körmöket varázsolhat magának egy körömápoló szakember segítésével. Ildikó a japán manikűrt ajánlja, ami nemcsak erősíti, de ápolja is a körmöket, valamint meseszép fényt kölcsönöz nekik.
A géllakkal kapcsolatban is az a véleménye, hogy ugyanúgy károsítja a körmöket, mint a zselé, csak olcsóbb és gyorsabb, valószínűleg ezért is terjedt el jobban az utóbbi időben. „Ha mindenképpen géllakkot szeretnének, akkor abból az erősített verziót szoktam ajánlani, mert ellenállóbbá teszi a körmöt. Ezt leoldással is eltávolíthatjuk, de csiszolással is megoldható a színváltoztatás, viszont nem a köröm felszínét, hanem magát a színt távolítjuk el, ami kevésbé roncsolja a körmöt. Számtalan szép mintát tudunk készíteni géllakk segítségével is, így ha tényleg valami különlegesre vágyna a vendég, akkor ezek között is megtalálhatja a számára szimpatikus színt és formát” – mondta el Ildikó.
Indexkép: Depositphotos.com