Segítség szülőknek az iskolaválasztáshoz
Már az őszi időszakban elkezdődnek az általános iskolákban az iskola bemutatkozó, iskolanyitogató programok. Ilyenkor lehetőség van informálódni egy-egy intézmény pedagógiai programjáról, oktatási nevelési koncepciójáról. Általában az iskolanyitogatókon az érdeklődő szülők betekinthetnek a tanórákba, különböző kreatív foglalkozásokba, szakkörökbe, megismerkedhetnek a leendő tanító nénikkel. Sokat számítanak a személyes találkozások, az ebből fakadó impulzusok, tapasztalások.
Ez mind szép és jó volt eddig.
A jelenlegi helyzetben a járványügyi korlátozások miatt pont az említett interakciókra nincsen lehetőség, így a tapasztalat azt mutatja, a legtöbb iskola igyekszik kidolgozni egy olyan csatornát, ahol tájékoztatást tud adni az érintetteknek. Nagy hangsúlyt kap minden, ami az online térben zajlik.
Az eligazodást segítheti, ha a szülők felkeresik nemcsak a választott intézmény honlapját, de a közösségi médiás platformjait is. Persze, ha van…
Az tény, hogy a Facebookon, az Instagramon, vagy a Youtube-on megjelenő hírek, képek, videók kicsit „lazább kontextusban” követhetők. Viszont a kommentekben olvasott reakciók, vagy az iskolában zajló rendezvényekről, eseményekről hírt adó posztokhoz fűzött reagálások nem várt módon gazdagíthatják a benyomásokat. Akár pozitív, akár negatív reakciót válthatnak ki, most pedig ez is fontos tapasztalat lehet.
Nyilvánvalóan messzemenő következtetéseket ezekből sem lehet levonni, mégis fontos impresszióval szolgálhatnak. A kiszemelt iskola közösségi oldalainak nyomon követésével láthatóvá, „hallhatóvá” válik az a közeg, ami az adott intézményhez tartozik. Érdemes hát a kutatómunkát ezekre a nem elhanyagolható részletekre is kiterjeszteni.
Egy befogadó, gyermekcentrikus, jó közösséget találni pedig nagy kincs manapság.
És mindenképpen biztonságot adhat a tudat, ilyenben tudni a csemetét.