Rosszulléte előtt a színész-rendező egy kéthetes léböjtkúrát tartott, amelynek következtében belének egy része elhalhatott, ezáltal kerülhetett fertőzés a vérkeringésébe, ami a bajt okozta. A művészt a Bakonyban érte a rosszullét egy barátjánál. Állapota jelenleg is válságos, az orvosok próbálják felébreszteni, de eddig sikertelenül. Bujtor István családja nem szeretne részletesebben nyilatkozni a művész állapotáról, mindezt az orvosok is tiszteletben tartották.
Bujtor Istvánt sokan úgy ismerik, mint a magyar Bud Spencert, egyrészt mert ő volt a magyar hangja a legendás pofozógépnek, másrészt külsőleg is hasonlított rá. Az olasz színész legismertebb szerepe Piedone a zsaru volt, amelynek elkészítették a magyar változatát is, ahol a főhőst Ötvös Csöpinek keresztelték. A magyar nyomozó szerepét természetesen Bujtor alakította, aki társával Kardos doktorral mindenféle bűnügyeket derített fel. A Csöpi-filmek műfaja a Spencer filmekhez hasonlóan akció-vígjáték, az első film Pogány Madonna címen jelent meg 1980-ban. Bujtort innentől kezdve végig ezzel a szereppel azonosítják, innen ismerik a legtöbben.
Sokan még azt is tudják, hogy Latinovits Zoltán, Frenreisz Károly és Ő testvérek. Eredetileg Ő is Frenreisz néven született, amit még színészi pályája kezdetén változtatott meg Bujtorra. Eredetileg közgazdasági egyetemet végzett, de egy év múlva már a Győri Kisfaludy Színház társulatában játszik. Ezután dolgozottt a József Attila Színházban, majd a Pécsi Nemzeti Színházban, végül a Vígszínházban. 1989-től a székesfehérvári Vörösmarty Színház tagja kilenc évig, 2008-tól pedig a veszprémi Petőfi Sándor Színház igazgatója.
A színházi szerepek mellett filmes pályafutása is kiemelkedő: az említett Ötvös Csöpi-filmek mellett többek között játszott a Sándor Mátyás, a Dunai hajós, illetve a Kőszívű embere fiai című filmekben is. Választott hazája a Balaton, ahol ha tehette rengeteget tartózkodott vitorlás hajóján, amellyel versenyeken is elindult.