Zahara hitt még abban a marokkói mítoszban, hogy a születendő baba képes alvó állapotba kerülni az anyai testben, hogy védhesse annak tisztességét. A nő el is felejtkezett arról, hogy valaha terhes volt, és három gyermeket is örökbe fogadott.
Ám amikor 75 éves lett, ismét visszatértek az egykori fájdalmai. Fia hatására felkerestek egy specialistát, aki valamilyen petefészek tumorra gyanakodott. Ám csak az MRI vizsgálat volt képes megállapítani, hogy az a massza, amit az ultrahang felvételen láttak, valójában Zahara megkövesedett magzata.
A nőt vizsgáló professzor végül úgy döntött, hogy műtéti úton eltávolítják a 42 cm-es magzatot. Az operáció 4 órán keresztül tartott, mire az orvosok megpillanthatták a kővé vált gyermeket.Kiderült, hogy a nőnek sok évvel ezelőtt méhen kívüli terhessége volt. Ilyenkor a megtermékenyített petesejt nem a méhben ágyazódik be, hanem valahol azon kívül, esetünkben Zahara petevezetékében.
A jelenség magyarázata az, hogy ha a méhen kívüli terhesség során a halott magzat már túl nagy ahhoz, hogy magától felszívódjon, akkor az immunrendszer idegen testként azonosítja azt, ezért elkezd védekezni ellene. Az anya szervezete ezért egyfajta „kőburkot” épített a magzat köré, mumifikálva, dehidratálva ezzel az apró testet.
Forrás: mymultiplesclerosis.co.uk
Kép: youtube.com