Három fiatal áll egymás mellett. Egyszerre elkezdenek ugrálni, majd a két szélső kirúgja a középső lábát, aki erre hanyatt vágódik. Vicces, ugye?
Az eredeti felvétel ötletgazdái valószínűleg annak szánták, de a jópofának tűnő kihívás komoly sérülésekhez – akár koponyatöréshez – is vezethet. Ez nem is különösebben meglepő, hiszen az érintett ilyenkor viszonylag magasról esik hanyatt többnyire valamilyen kemény felületre – a csempére vagy a betonra.
“skull breaker” challenge is the new headache in schools. Several children have been fractured. The trend is viral #skullbreakerchallenge pic.twitter.com/8CLU8etz9H
— anu sehgal (@anusehgal) February 15, 2020
Az eredeti felvétel
Különösen kegyetlen a játék akkor, ha az áldozat nem is tudja, hogy a társai mire készülnek. Egy arizonai édesanya, Valerie Hodson a Facebookon osztotta meg, mi történt a fiával: a gyerek gyanútlanul kezdett ugrálni a társaival, akik egyszer csak kirúgták alóla a lábát. Öntudatlanul feküdt az aszfalton, a másik kettő viszont csak röhögött mellette. Végül a gondnok sietett a kisfiú segítségére, aki komoly fejsérülést szenvedett a „tréfa” miatt.
Másnap egy újabb anyuka, Teri Wimmer posztolt ki egy nagyon hasonló esetet a Facebookra. Az ő kisfiának a csuklója tört el a kihívás során.
Dr. Nathan Richards, az Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának sebésze szerint a játék „potenciálisan életveszélyes” – írja a Fox News. „A közösségi médiában terjedő ’koponyatörő kihívás’ komoly fej- és a nyaksérülésekhez vezethet. A teljesség igénye nélkül okozhat zúzódásokat, vérömlenyt, koponyatörést, agyrázkódást, nyaktörést, agyi vérzést, eszméletvesztést, bénulást és halált. Noha kívülről nézve az egész nem több egy jópofa viccnél, a gyerekeknek tudniuk kell ezekről a veszélyekről.”
Sabrina Sykes pszichológus a blogposztjában kifejtette, hogy ezek a kihívások azért népszerűek, mert gyors népszerűséget hoznak a kamaszoknak: „A lájkok és a követők száma azt mutatja, mennyire fogadják el a gyerekeket a társaik. Ettől függ az önértékelésük, és ez viszi bele őket az ilyen kihívásokba.”
Sykes szerint elengedhetetlen, hogy a szülők megismerkedjenek ezekkel a közösségi felületekkel, és elbeszélgessenek a gyerekeikkel, ezáltal ültethetik ugyanis el bennük a racionális gondolkodás magvait.
Kapcsolódó cikkeink:
- Nem, ne edd meg a Tide mosókapszulát! - Újabb életveszélyes kihívás terjed a kamaszok között
- Új TikTok kihívás: ételfestéket isznak a fiatalok
- Nyolc év után meghalt a fiú, aki fogadásból megevett egy meztelen csigát
- Ezt is megértük, a legbetegebb kihívás is elérkezett a világba
Kép: twitter