A reklámcégek tehát tudatos munkával tervezik meg az adott termék bemutatásának módját. Német kutatók vizsgálatai alapján ugyanis a vásárlók által legismertebb termékek hamarabb hozzák működésbe az agyi idegsejteket, sőt az agy azon területére gyakorolnak hatást, mely egyben a jutalmazás érzésével azonos ingerületek keltésére alkalmas.
E szerint az ismerős márkanevek sokkal kellemesebb érzést váltanak ki belőlünk, mint más, kevésbé ismert termékek.
Fiatal felnőttek részvételével végzett vizsgálatban közismert autómárkák és biztosítási cégek logoit mutatták fel kutatók. A vizsgált egyéneken a képek hatására kivétel nélkül az agy azon része lépett működésbe, mely a kellemes érzésekkel, öntudattal és jutalmazással áll kapcsolatban.
Ezzel szemben a kevésbé ismert termékek bemutatását követően az agy azon részei aktivizálódtak, melyek a negatív érzésekkel kapcsolatosak. Ez esetben a résztvevők számára a látott kép feldolgozásának folyamata nehezebben ment végbe, s jóval több időt vett igénybe, mint az ismerős képek láttán.
A kutatás adatai a Radiological Society of North America egyesület éves űlésén kerültek bemutatásra. A vizsgálat a legfrissebb azon eredmények közül, melyek egy új, fejlődő irányzat a "neuroeconomic" területén születnek.
A kutatás ezen ágazatában a gazdaság és az emberi szervezet működésének összekapcsolódása figyelhető meg. Pszichológusok, az idegrendszer működését kutató tudósok, radiológusok és marketing szakemberek dolgoznak együtt, hogy közös munkával térképezzék fel a vásárlók elméjének minden titkát.
A vizsgálatok célja az egyének szükségleteinek pontos felmérése, s ezáltal olyan piacok kialakítása, melyek mindkét fél elégedettségét szolgálják. Az eredmények egyben megkönnyítik egy-egy új termék, vagy szolgáltatás bemutatását.
Annyi tehát bizonyos, hogy az erős márkanevek hatást gyakorolnak ránk, s ez további lehetőségeket tár fel annak kutatására, hogy mi is tesz igazán ismeretté egy terméket.
A hír alapjául a "Popular Brands May Brand the Brain" cikk szolgált.