Kerti homokozó paddal
Amire szükséged lesz:
- méretre vágott deszkák
- akkus csavarhúzó/kézi fúró
- kézi csiszoló
- tűzőgép
- kátránypapír
- festék (legjobb több színben)
- festőhenger
- jelölőzsinór
- zsanér
- homok
- kilincs
- biztosítófül
- vízmérték
A homokozó keretének elkészítéséhez vágjuk méretre a deszkákat, majd csavarozzuk össze a négy nagyobb és néhány kisebb darabot.
A hosszú, vékony hasábokba vágott deszkákat csiszoljuk simára, ezekből lesz a pad. A kátránypapírt vágjuk akkorára, hogy pontosan illeszkedjen a homokozó széleihez, és tűzzük minden oldalát a kerethez. Ez lesz a homokozó alja, amelyre aztán a homok kerül.
A pad deszkáit fessük színesre. Rövidebb kereszthasábok segítségével hármasával csavarozzuk össze őket. További kisebb darabokból készítsünk nekik lábakat és karfákat. Hagyjuk megszáradni rajtuk a festéket.
A tervezett homokozó területét tisztítsuk meg a fűtől. A keretet helyezzük a területre a kátránypapírral lefelé. Helyezzük rá a pad deszkáit úgy, hogy mindkét oldalon a harmadik és a negyedik deszkát két-két zsanérral rögzítjük. Hajtsuk fel a belső három deszkát, majd szintén zsanérral rögzítsük hozzá a háttámlaként szolgáló három összecsavarozott darabot. A keret elhelyezésénél vízmérték segítségével ellenőrizhetjük, hogy vízszintes-e az elhelyezkedés - ha szükséges, akkor a megmaradt fadarabokkal tudjuk korrigálni.
Töltsük fel a homokozót homokkal, és ásó segítségével egyengessük el. A könnyebb kezelhetőség érdekében rögzítsünk hozzá kilincset és biztosítófüleket, amely segítségével lezárható az építmény. Így esténként a lehajtható padok megvédik a homokozót attól, hogy a macskák összepiszkítsák.
Egyszerű kerti homokozó sátorban
Ha nem vagy olyan ügyes, mint a videón szereplő apuka, megpróbálkozhatsz egy ugyanilyen hatékony „fapados” megoldással. A sátras homokozó pont olyan egyszerű, mint a neve is mutatja: egy sima kempingsátrat töltesz fel homokkal, amelyet használat után becipzározol, így védve a macskák éjszakai támadása ellen.
Arra mindenképpen vigyázz, hogy jól szellőzzön a sátor, és ne engedd, hogy a gyerekek a hőségben magukra zárják, mert a napon hagyott sátorban ugyanolyan folyamatok zajlanak le, mint a bezárt autóban, amelyről ma már – remélhetőleg – mindenki tudja, hogy szó szerint életveszélyes.
A jó idő elmúltával elég nehéz lesz a homokot kiszedni az építményből - a legjobb megoldás talán az lehet, ha a nagyját kilapátoljátok, majd ezt követi egy alapos porszívózás.
Jó játékot, vidám homokozást!