Kell hozzá egy papírlámpaernyő, nagyobb lakásfelszerelési boltokban olcsón beszerezhető. Érdemes a megajándékozni vágyott szerettünk lakásán körülnézni, lámpáinak méretét, stílusát számba venni, hogy melyikhez illene a mi bohém lámpaburánk, és milyen színekben gondolkodjunk. Ha ezzel megvagyunk, már csak a gyöngyöket kell beszereznünk. Célszerű áttetsző gyöngyöket keresnünk, hogy a lámpa fénye csodálatosan átragyoghassa azokat. Választhatunk a lámpaernyővel színben egyező, de tónusában más: világosabb, vagy sötétebb gyöngyöket. Azon belül lehet homogén, egy méretű, vagy megbolondíthatjuk egy kicsit azzal, hogy más formájú, picit más árnyalatú gyöngyökkel keverjük. De választhatunk a lámpaburánktól egészen eltérő, komplementer színeket is, pl.: sárgához lilát, narancshoz kéket, piroshoz zöldet. Itt is lehet a gyöngyök méretével, formájával, árnyalataival játszani. Ha egész halványsárga (vagy egész sötét) ernyőt választottunk, és ha a lakás hangulata megengedi, akkor készíthetünk egy nagyon vidám, fiatalos lámpaburát is a szivárvány összes színeiben pompázó gyöngyrojtokkal.
Először az ernyő alsó szegélyét végigvarrtam pelenkaöltéssel, azután erre az alsó cérnasorra fűztem fel a gyöngyrojtokat, szépen sorban. Olyan gyöngyöket válasszunk, hogy a legvékonyabb tű még átférjen rajta. Az első rojthoz, beleszúrunk az egyik pelenkaöltésbe, felfűzünk annyi gyöngyöt, amilyen hosszú rojtot szeretnénk, az utolsó szem kivételével visszafele is felfűzzük a gyöngyöket. Egy rojt kész. Akkor belebökünk a következő pelenkaöltésbe, és kezdjük előröl. A rojtok hosszúságával is lehet játszani.
Ki is festhetjük a papírernyőt, vízfestékkel, vagy filctollal. A színválasztást ugyanúgy gondoljuk végig, mint a gyöngyöknél. Azt is nézzük meg menet közben, milyen átvilágítva, hogy alakíthassunk rajta, ha szükséges.
Ez az ajándék egy szép meghatározó pontja lehet a szobának!
Örömteli ajándékkészítést és boldog Ünnepeket!
***