Amíg a szakértők a felnőtteket napi 30 perc közepesen intenzív mozgásra bátorítják - mint például a gyaloglás - egy héten legalább 5 alkalommal, addig a gyermekeknek napi legkevesebb 1 órányi mozgásra van szükségük. Keltsük hát életre az egész csapatot és tegyük családi eseménnyé a gyaloglást!
Hetente egyszer szervezzünk családunknak "Csapatépítő tréninget". Tűzzünk ki célul legalább 90 perces (vagy hosszabb) gyaloglást. Járjunk olyan tempóban, mintha kissé késésben lennénk egy fontos találkozóról. Több, mint 500 kalóriát égethetünk el egy ilyen kirándulás során, különösen, ha megmászunk közben néhány hegyet is. A hét két napján jól izzasszuk meg magunkat 20-40 perc erejéig. Gyerekeink esetében egy jó kis focimeccs, vagy számháború formájában is szervezhetjük.
Felnőtteknek pedig ajánlható egy kis erőltetett menet (6,5-8,5 km/óra sebesség), úszás, súlyemelés, vagy aerobic edzés egy klubban. A hét másik három napján elegendő valamivel lazább mozgás. Talán csak 30 percnyi könnyebb napi aktivitásra lesz szükségünk, de megfelelő az is (és tovább csökkentheti testsúlyunkat), ha játszunk napi 60 percet gyermekeinkkel. Vigyük őket gyalog az iskolába, biciklizzünk egy jót vacsora előtt, vagy változtassuk a kerti munkát az egész család tevékenységévé. A hétvégét ünnepeljük kirándulással. Ilyenkor feltétlenül csomagoljunk némi harapnivalót. Vegyük figyelembe, hogyan tudják szállítani a hátizsákban. Felejtsük el a banánt, válasszunk inkább diót, aszalt gyümölcsöt, csokis kekszet.
Tegyük a kirándulást egy vidám történelemórává. Keressünk egy régi erődítményt megmászható mellvéddel valamely városban, vagy egy múlt századi faházat kinn a tágas természetben. Egy káprázatos látvány, meredek szurdok, hatalmas, egyenes fa, vagy megmászható szikla lehet a cél. Mehetünk vízpartra is kirándulni. A vízbe lehet ugrani, belezuhanni, vagy csak a lábujjakat lehűteni, kiegészítendő az élvezetet. Gondoljunk tóra, tavacskára, folyóra, vagy pezsgő csermelyre.