Azt gondoltam, hogy az első évben feltöltjük az oldalt tartalommal néhány vállalkozó kedvű sorstárssal (akik meglepően hamar eltűntek mikor kiderült, hogy itt tényleg nincs azonnal bevétel), utána elkezdjük gyűjteni a látogatókat, és talán a harmadik évtől lehet, hogy lesz valamennyi hirdetés-bevételünk is. Ez volt az üzleti terv, bár erről a fogalomról akkor még nem sokat hallottam.
Egymás után érkeztek a kérések-igények az olvasóktól, ugyanakkor sorra derültek ki az alap rendszer hibái és hiányosságai, azonban az eredeti programozó a javítást már nem vállalta, így megkezdődött egy több éves kálvária, amiben mindig új programozókat kellett keresni az előzőek hibáinak javítására.
A családinetes cégvezetés első 6-8 évét részemről nagyjából ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor leviszel egy hatalmas kutyát sétálni, és ahogy kiléptek a kapun ő megindul, te pedig rohansz-repülsz utána, mert a kezedre tekeredett a póráz és próbálsz nem túl nagyot esni.
Van, amit mai eszemmel már másképp csinálnék a vállalkozásban, de soha, egyetlen pillanatra sem bántam meg, hogy ezt az életmódot választottam.
Túlzás nélkül mondom, hogy a vállalkozás legnehezebb része a megfelelő munkaerő megtalálása. Jelenleg a Családineten négyen dolgozunk napi 8+ órában, és meg se tudom számolni mennyi külső munkatársunk és alvállalkozónk van.
Már nem szorulunk másik vállalkozásomtól támogatásra, sőt, az új terveink, termékeink számára remek ugródeszka a Családinet.
(A cikk a Családinet családi vállalkozásokat és vállalkozó szülőket bemutató felhívására, minta-írásként készült.)