Azok, akik a terhességüket megelőzően is sportos életmódot éltek, általában gond nélkül folytatják azt a várandósság során is. Magyarországon azonban az átlagember a kelleténél jóval kevesebb időt tölt mozgással és sajnos ez a terhesség során sincs máshogy.
- Javasolható minden olyan mozgás, amely nem jár esés, sérülés veszélyével, nem jelent potenciális traumát a terhes méhnek, illetve nem jár zötyögéssel, komolyabb fizikai megterheléssel.
- Nem javasolhatók a labdasportok, a kerékpározás, a lovaglás, ellenjavalltak a súlyzós edzések megterhelő formái, valamint a komoly hasizomterheléssel járó gyakorlatok.
- Különleges elbírálás alá esik az úszás, mely szinte minden izomcsoport terhelés nélküli átmozgatását jelenti. Kifejezetten jó hatással lehet a krónikus gerincbetegségek panaszainak kezelésére. Ugyanakkor nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az úszás során az uszoda vizéből kórokozók telepedhetnek meg a hüvelyben, valamint az erősen klóros víz irritációt okozhat. Ezen panaszok általában megelőzhetők az uszoda után fertőtlenítő hatású kúpok használatával.
A terhestornáknak speciális szerep jut azon izomcsoportok átmozgatásában, melyek leginkább megterhelés alá kerülnek a terhesség és szoptatás során. Igen fontosak a hátizom erősítő, átmozgató gyakorlatok, hiszen a növekvő pocak, a mellek súlya, majd szülés után a baba gyakori kézben tartása hihetetlen nagy terhelést jelentenek a gerincoszlopnak és a hátizmoknak. A gyakori lábikragörcs, lábba sugárzó fájdalom, zsibbadás szintén gerinc problémákra vezethető vissza. A gyakorlatok nem csak egy adott izomcsoport erősítését jelentik.
Hasonlóan fontos bizonyos izmok ellazítási képességének fejlesztése. Lazítás és feszítés, relaxáció és izomerő-fokozás - ezek a terhestorna-gyakorlatok közös ismérvei. Nagy szerep jut a nyirokér, visszérkeringést serkentő gyakorlatoknak is.