Családinet Közösségek
nyílt - 12 tag
Üzenetek (7 db)
Sziasztok üdvözlök mindenkit Laci vagyok 10éve mozgáskorlátozott jobb lábam amputálták fertőzés miatt.Tudom nem könnyű élni sok a megalázás.De ha van az embernjek jó baráti kapcsolata akkor le lehet küzdeni az akadályokat. Nem volt könnyű azt mondani élni tovább, ehhez sok akarat is kell.Jelenleg az egészség ami fontos-foglalkozom.Egészségesen élni klub-ba, tájékoztatókat irtam ha valakit érdekel akkor tájékozodjon, személyesen. egeszsegotthon@gmail.com
Üdv.Laci.
Sziasztok
Nekem egy 5 éves mozgássérült kislányom van, Eszter. A cikkírói pályázaton ebben a témában ( is ) indultam. A cikk címe: Hétköznapok mozgássérülten.
Várom a szíves olvasókat és az esetleges hozzászólásokat.
köszönöm
Üdv, mindenkinek!Gondoltam, elújságolom, hogy a kislányom Fannika táborban van, szintén sérült gyerkőcökkel!5 lurkó van,és mindegyikre külön gyógypedagógus vigyáz!Kicsit aggódtam, hogy milyen lesz, de nagyon jól érzi magát!Reggel 8ra viszem,és 16h-ig van a táborban!Csak elszerettem volna mondani, hogy nagyon örülök, hogy van ilyen lehetőség! Zsu
Hát igen sokszor nagyon nehéz az élet, de azért örömöt találunk benne!
Sziasztok!Én Veszprém megyében élő,két kislányos anyuka vagyok.Az egyik lányom 6 éves, egészséges, a másik 7 és fél éves, sérült!Az az igazság, hogy az én kicsikém, tulajdon képen, olyan mint egy baba, csak nagyobb kiadásban!Itthon ápolom,úgy jár ki hozzánk gyógypedagógus, itthon fejlesztgetjük, de mivel agysorvadása van, ezért túl nagy eredményre nem számítunk.Valójában, már az is csoda, hogy él, mosolyog,és ez a legfontosabb!Azt tudjuk a férjemmel, hogy soha, nem adnánk be semmilyen intézménybe!Jelenleg gyesen vagyok,és ha a férjem nem keresne így, ahogy, nem tudom, miből élnénk!A kislányunk csak pépes ételt tud megenni, ezért ez anyagilag nem kevés, de mindent megveszünk neki, próbáljuk változatosan, etetni!A speciális kocsija, nagyon drága volt, benyújtottuk az egyedi méltányossági kérelmünket az O.E.P-hez, vissza utasították, hogy orvosilag nem indokolt!Amúgy nem tud:ülni,állni, beszélni,úgyhogy nem tudjuk ki jogosult rá!De azért megvettük, a férjem akkori munka helyén gyűjtést szerveztek,és így sikerült!Persze, mind emellett, ott a másik kislányunk is,és összességében boldogok vagyunk, de nem egyszerű!Üdv:Zsu
Mindennaposak a megalázások a pszichiátriai otthonokban?
Legutóbb a kiskunhalasi pszichiátrián vetődött fel annak gyanúja, hogy betegeket az intézmény egyes ápolói bántalmaztak és aláztak meg. A pszichiátriai betegek érdekvédő szervezete szerint ugyanakkor az ilyen esetek mindennaposak az otthonokban, és ami legalább ennyire aggasztó: ezek döntő többsége sosem derül ki.
Szemérem elleni erőszak miatt nyomoznak a kiskunhalasi pszichiátrián. Az eljárás azután indult meg, hogy a városi pszichiátriai otthon egy volt és egy most is ott dolgozó munkatársa szerint az ápolók vertek, megaláztak, illetve szexuális játékokra kényszerítettek betegeket a zárt osztályon.
A Független Hírügynökségnek név nélkül nyilatkozó ápolók azt mondták, előfordult, hogy egyes alkalmazottak két férfi ápoltat buzdítottak együttlétre. Az ügyészség kezdeményezésére nyomozást indított a kiskunhalasi rendőrség szemérem elleni erőszak bűntette miatt a városi pszichiátriai otthonban történtekkel kapcsolatban - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-vel.
Szabó Ferenc megyei főügyész-helyettes csak annyit mondott, hogy az ügyészségre érkezett feljelentés az ügyben, de arról részleteket nem árult el.
Megtippelni sem lehet
Az RTL Klub hétfő esti híradójában a kiskunhalasi pszichiátriai és fogyatékos betegek otthonának egyik volt és egy most is ott dolgozó munkatársa azt állította: egyes ápolók vertek, megaláztak, illetve szexuális játékokra kényszerítettek betegeket az intézet zárt osztályán. "Amikor váltottunk, mesélte az egyik kollégám, hogy az előző nap úgy megverte az egyik beteget, hogy egész éjjel imádkozott, nehogy meghaljon, mert baj lesz" - mondta egyikük.
A beszámoló szerint a két ápolónő azt állítja, az otthon igazgatónőjének hónapokkal ezelőtt szóltak arról, hogy mi történik az osztályon, de nem változott semmi. Végül feljelentést tettek az ügyészségen. Az ügyben a nyomozás mellett belső vizsgálat is indult, ami jövő hétfőn zárul le.
A Pszichiátriai Érdekvédő Fórum elnöke, Radó Iván lapunknak azt mondja, bár 2010-ben egyetlen ilyen esetnek sem lenne szabad megtörténnie, a magyar valóság mégis más. "Az otthonok egy részében a megalázások mindennaposak, viszont ezen a területen nagy a látencia, azaz, az esetek többsége ki sem derül." Ennek oka az is, hogy a beteg a személyzettől függ, és a lelki betegek között olyan súlyos betegek is vannak, akik nem képesek arra, hogy panaszaikat adekvátan fogalmazzák meg.
Éppen ezért az érdekvédő szervezet vezetője meg sem tudta tippelni, mennyi ilyen eset le ma Magyarországon. Egy biztos: az országban 53 pszichiátriai beteget ellátó intézmény működik, összesen nyolcezer ápolttal. Radó Iván szerint ugyanakkor hatalmas probléma, hogy a pszichiátriai betegeket nagyon sokszor integrálják máshova, nem ritkán egy idősotthonba.
"És az itt lakó pszichiátriai betegek sem mind azok: vannak köztük értelmi fogyatékosok és szenvedélybetegek is. Ráadásul az otthonok túlnyomó többségében az idősotthon vezetője alá tartozik a pszichiátria, mint telephely, ami azt is jelenti, hogy a mi betegeink vezetője sem önálló vezető."
Teljes elszigetelődés
Azt a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) munkatársa, Verdes Tamás sem tudta megmondani, milyen gyakoriak az ilyen jellegű visszaélések, szerinte ugyanis az intézményekből erre vonatkozóan alig jut ki információ.
Ő úgy látja, hogy a nagy létszámú tömegintézmények, ahol sok ember él együtt szűk helyen, táptalaja az emberi jogok megsértésének. "Legyenek azok pszichiátriai betegek, vagy teljesen egészséges emberek, a nagy létszámú szociális otthonok intézményi struktúrája sajnos kedvez a visszaéléseknek" - véli.
Verdes Tamás szerint, bár az emberi jogok tiszteletben tartására nem lenne teljes garancia az sem, ha kisebb intézmények működnének, mégis ebbe az irányba kellene elmozdulnia a rendszernek. "Illetve az is, ha a fogyatékkal élők saját munkájukból élhetnének meg, és a társadalom részesei lennének. Ma Magyarországon ugyanis kétféle út ismert: vagy a családjukban élnek, minimális támogatással, vagy bekerülnek egy tömegintézménybe. A végeredmény mindkét esetben ugyanaz: a teljes elszigetelődés."
Figyelemre méltó egyébként, hogy 1998-ban az esélyegyenlőségi törvény kimondta: a fogyatékos emberek nagy létszámú intézményeinek jelentős részét meg kell szüntetni. Határidőnek akkor 2010. január elsejében jelölték meg. Azóta gyakorlatilag semmi nem történt, még az ehhez szükséges stratégiát sem sikerült kidolgozni.
Forrás: hirszerzo.hu Dreissinger Ágnes
A Sorstársak oldalán várunk!
http://www.sorstarsak.abbcenter.com Változtatni kell végre!
Mary/mom
Esélyt az egyenlőségre!
Sajnos, sokan vannak ebben az országban kiszolgáltatottan akaratuk ellenére.
Ennek okán alakult a magánkezdeményezés, mely feltérképezi azokat az eseteket, ahol fogyatékos, vagy tartósan beteg családtagot kell ápolni. Ezek a nagyon nehéz helyzetben lévő családok kilátástalanul kűzdenek beteg és egészséges hozzátartozóikért, segítséget, megélhetést, biztonságot szinte soha sehonnan nem kapnak. Ápolási díjon (28-33 EFt) tengődnek sokszor fűtés és élelem nélkül.
Keressük azokat az embereket, akiket ápolnak, és azokat, akik ápolnak. Várjuk a panaszaikat és elképzeléseiket, majd összegezve, aláírásokat gyűjtve, igyekszünk jobb sorsot keresni a beteg családtagokat ápoló, vagy ápolni, ápoltatni szándékozó embereknek. Ehhez nagy szükség van arra, hogy minden érintett részt vegyen a felmérésben.
Mindez regisztráció nélkül is megtehető, az alábbi oldal fórumában:
http://www.sorstarsak.abbcenter.com
Nem kell mást tenni, csak leírni a saját problémádat.
Feliratkozhatsz hírlevélre is, ahol folyamatosan értesülhetsz arról, hogyan halad előre az ügy.
Akár érintett vagy a témában, akár nem, kérlek add tovább a fenti felhívást barátaidnak , ismerőseidnek, hogy mindenhová eltaláljon!