SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A szeretet fejleszti a csecsemő intelligenciáját

Családinet [cikkei] - 2014-07-26
A kisbabáknak mindennél jobban szükségük van arra, hogy szeressék, puszilgassák őket, hisz ezek az egészséges növekedés zálogai.
A szeretet fejleszti a csecsemő intelligenciáját

A szülői szeretet segít a fizikai, érzelmi fejlődésben, és az intelligenciát is fejleszti. Úgy tartják, hogy a kisgyermek az anyai szereteten nő fel, mivel a csecsemő és az édesanyja közti mély kapcsolat a kicsik egészséges fejlődésének kulcsa. Segíti a személyiségfejlődést, a környezethez való alkalmazkodást, az élet első hónapjaiban különösen fontos szerepe van.

Az anya érzelmi gesztusai hatással vannak a kisbabák agyára, befolyásolva ez által az intelligencia fejlődését. A New York-i Egyetem kutatói azt találták, hogy amikor a csecsemőket ölelik, becézgetik, szeretgetik és védelmezik az édesanyjuk, felgyorsul a neurogenézis, azaz gyorsabban születnek agysejtek, mint amikor az édesanya nem tartózkodik a kicsi közelében.

A tanulmány szerint az édesanya jelenléte jó hatással van az agyfejlődésre. A szakemberek bíznak abban, hogy ez a felfedezés hozzásegíti az orvostudományt új diagnosztikai módszerek és terápiák kifejlesztéséhez azon személyek esetében, akik életük első éveiben agykárosodást szenvedtek.

Nagyon fontos, hogy a kisbaba optimális agyfejlődésének érdekében minél többet kommunikáljunk vele. A szavak, a szülők arcvonásai mind nagyon fontosak e tekintetben. A Washington-i Egyetem kutatói szerint a kisbaba-szülő kommunikációban a nyújtott szavak, az artikulált kifejezések segítik, hogy a kisbaba később gyorsabban, folyékonyabban beszéljenek.

A folyamatos beszéd azért is fontos, hogy a kicsik meg tudják azt különböztetni az egyéb környezeti zajoktól. A csecsemők hét hónapos korukra már képesek különbséget tenni az emberi hangok és egyéb hangok között, annak ellenére, hogy nem látják a beszélő személyt. 11 hónapos korukra pedig már az anyanyelvüket is megkülönböztetik más nyelvektől.

Forrás: filantropikum.com
Fotó: David Castillo Dominici/ FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja