SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A komment kommentje: családállítás várandósan

Boldog Dániel [cikkei] - 2011-03-29
"Állapotosan családállításra menni - szerintem is merénylet, ugyanezt gondolom a legtöbb terápiáról. A magzat hall és érez (de nem ért). Ezt sem szabad elfelejteni." Ezt a hozzászólást egyik cikkünkhöz fűzte olvasónk, s mivel minket is érdekelt a szakértői válasz, megkérdeztük Boldog Dániel családállító tanácsadót.
A komment kommentje: családállítás várandósan

Először is, az, hogy akar-e szoptatni vagy sem, az az ő lelkének a döntése, amit tiszteletben tartok. Minden bizonnyal oka van rá. Övé a döntés, és a következményeket is ő viseli - nincs jogom hirtelen ítélkezni. Az, hogy valaki nem akar szoptatni, az egy tünet, nyilvánvalóan félelem, szorongás, bizonytalanság áll a háttérben. Ezt csak felerősíti az erőltetés, az ítélkezés, a bűntudatkeltés. A segítő szakember, jelen esetben a védőnő, vagy a segítő szándékú barátnő, ismerős, családtag leginkább indirekt módon segíthet: információadással, illetve támogató, pozitív légkör kialakításával.

Másrészt, családállítóként úgy látom, a szoptatással kapcsolatos problémák általában az anyai vonal sérüléséből eredhetnek. Ilyenkor a családállítás segíthet a kismamának, hogy megkapja az anyai erőt, hogy aztán azt tovább is tudja adni. Ez csak annyira "merénylet", mint egy simogatás, vagy egy jó szó - amelyek egyébként néha többet érnek bármilyen terápiánál. A nagyobb védettség kedvéért várandós kismama esetében talán ajánlatosabb egy egyéni családállítást igénybe venni. Természetesen ez is csak úgy működik, ha ő maga kéri ezt, és nem egy aggódó kívülálló próbál neki "segíteni".


Harmadrészt: jól működhetnek egyéb megközelítések is a családállításon kívül. Magam tudom javasolni a művészetterápiát, meseterápiát, aqua realis (melegvizes lebegés) terápiát, a KIP-et, vagy az autogén tréninget. Mindezek megtartó, feltöltő jellegű terápiás módszerek, segítenek a kismamának, hogy kapcsolatba kerüljön a belső nyugalom helyével, hogy aztán azt tovább tudja adni gyermekének.

A cikk itt olvasható

Fotó: coexistenz 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja