SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyere velünk egy nagy utazásra!

Családinet [cikkei] - 2007-11-20
Talán gyermekként még te is azt képzelted, hogy az élet a születéssel kezdődik! Mire felnőttél, ugye te is tudtad, hogy bizony egész más az élet kezdete...
Gyere velünk egy nagy utazásra!

csodalatos_utazasAki tudatosan készül a gyermekvállalásra, biztosan az első perctől izgatottan figyeli, mi is zajlik a leendő anya testében. A mai kismamáknak, leendő szülőknek már rengeteg információ áll rendelkezésére. Már mindenki sokat tudhat a várva várt gyermek fejlődéséről, ám minden láthatatlan, csak egy-egy ultrahang vizsgálatkor van lehetőség bekukucskálni a pocaklakóhoz. Pedig ugye milyen jó lenne látni lépésről-lépésre, hogy hogyan alakul pici gyermekünk!

Erre most itt a fantasztikus lehetőség! Nyomon követheted azt a nagy utat, amit gyermeked az anya-méhben tesz meg a 9 hónap alatt, a fogantatástól a születésig. Az IMIX-Hungary Kft gondozásában megjelent „Csodálatos utazás: a fogantatástól a születésig” című gyönyörű könyvkonyvajanlo kalauzol minket állomásról állomásra.

Két aprócska sejt találkozásából mi is fejlődik? Hogy már a 21-23. napon dobog az aprócska szív? Pedig a legtöbb kismama ekkorra még csak sejti, hogy várandós. Ekkor azonban megkezdődik a pocakban a legfeltűnőbb változások sorozata. Alig néhány hét alatt kialakulnak a létfontosságú szervek, és emberi alakot ölt a magzat!

56 napja kezdődött az élet!



MÉRFÖLDKŐ

Minden a helyén van: Bár tetőtől talpig mindössze 3 cm a hossza, a súlya is csupán 1 gramm, mégis az embrió csaknem teljesen kész van. A test minden rendszere a helyére került, és minden részletében kidolgozott. A szervezet - szerkezetileg - többé-kevésbé konyvkiteljesedett. A szájban már az ízlelőbimbók fejlődnek, és megjelenik a szívet és a tüdőt a belektől elválasztó rekeszizom is. Bár a magzat szívének energiatermelése csupán egyötöde a felnőtt szívének, feladatát máris tökéletesen ellátja. A tüdőnek lebenyei vannak, amelyeket ezerfelé ágazó csőrendszer sző át sűrűn.

A szervezet hosszú és csodálatos utat járt be, amíg ide eljutott. A test milliárdnyi apróbb és nagyobb alkatrésze - sejtek, szövetek, szervek, rendszerek - mind kialakultak. Mostantól majd azon dolgoznak, hogy egymással szorosan összefüggő, integrált egészet - egy életre kelő emberi magzatot alkossanak.

Hogy hogyan folytatódik a nagy utazás, nézzétek meg magatok is a könyvben! Csodálatos (korábban soha nem látott) fényképek mellett, rendkívül olvasmányos, humoros kísérőszöveggel találkozhattok! Mindent megtudhattok a kismamák méhében fejlődő magzatokról!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja