SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fulladás a szárazon?

Családinet [cikkei] - 2008-06-09
Az Egyesült Államokban napjainkban történt sajnálatos esemény hívja fel a szülők figyelmét a strandolás veszélyeire. A 10 éves kisfiú néhány órával egy kisebb uszodai baleset után vesztette életét látszólag megmagyarázhatatlan okokból.
Fulladás a szárazon?

A száraz fulladás víz nélkül bekövetkező fulladást jelent. Ilyenkor a fulladás nem a vízzel való közvetlen interakció kapcsán következik be, hanem egy korábbi – ártalmatlannak vélt -  eset következménye, melynek során víz kerül a tüdőbe.

Gyermekek esetében különösen gyakori, hogy a vízben való úszás, játék során vizet nyelnek, ekkor azonban az ijedtségen és egy kis köhögésen kívül mást nem tapasztalhatunk. Mindenképpen fontos azonban figyelnünk a gyermek állapotát a későbbi órák folyamán is. A tüdőben rekedt kis vízmennyiség következtében ugyanis a vér oxigénellátása nem megfelelő, így a szív és az agy sem tudnak megfelelően dolgozni.

Száraz fulladás rendszerint a balesetet követő 1-24 órán belül fordul elő. Különösen veszélyeztetettek a rosszul, vagy épp először úszó gyermekek. Egyéb tüdőprobléma esetén, például asztmás gyermekek és felnőttek számára szintén kiemelten fontos állandó felügyeletet biztosítanunk vízben való tartózkodásuk idejére.

Természetesen nem kell lemondanunk a strandolásról ezen a nyáron sem, hiszen egy kis odafigyeléssel elkerülhetjük az esetleges komolyabb szövődményeket. Azonban akkor sem kell kétségbe esnünk, ha mégis megtörtént a baj, amennyiben ugyanis a baleset után folytonos köhögés, légszomj, vagy mellkasi fájdalom jelentkezne, úgy haladéktalanul forduljunk orvoshoz. Az idejében kezelt szövődmények a tüdők oxigén ellátásának normalizálásával teljes mértékben gyógyíthatóak.

A cikkel kapcsolatban érdeklődjön bővebben a Budai Tüdőközpontban.
web: www.tudokozpont.hu
email: info@tudokozpont.hu
tel: 06 30 6319309

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja