SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A kozmetikus tanácsai karikás, duzzadt szemek ellen

Családinet [cikkei] - 2013-03-05
Uborkaszeletek és plasztikai beavatkozások mellett is létezik megoldás. Az arany középutat a helyes életmód, megfelelő kozmetikumok és bizonyos kezelések jelentik.
A kozmetikus tanácsai karikás, duzzadt szemek ellen

A probléma gyökere
A szem körül jelentkező esztétikai problémák kezelése során első körben annak járunk utána, hogy mi okozhatja a panaszokat. Átmeneti, tartós, vagy örökletes eredetű elváltozással állunk-e szemben – magyarázza Peterman Krisztina kozmetikus, a Dermatica szépség-terapeutája. A szem körüli vékony, érzékeny bőr gyorsan reagál a külső-belső változásokra, így az alváshiány, stressz, dohányzás és az évek múlása is könnyen észrevehető. Az egyéni adottságok mellett az eltérések betegségeket is jelezhetnek, így fontos, hogy figyeljünk az arcbőr, szemek változásaira.

Táskás szemek
Ha reggelente rendszeresen duzzadt szemekkel ébredünk, annak több oka is lehet. A leggyakoribb probléma a túl kevés alvás, de az is lehet, hogy 7-8 órát töltünk ágyban és ennek ellenére a tükörben mégsem a kipihent önmagunkat látjuk reggelenként. A szemek gyakori dörzsölése, túlzott alkohol fogyasztás, vagy az éjszakára le nem mosott smink is okozhat hasonló tüneteket.

A kozmetikus tanácsa: Érdemes alvási pozíciót váltanunk, a probléma ugyanis jellemzően a hason, vagy oldalt alvóknál jelentkezik. Háton fekve, plusz párnával a fejünket megemelve csökkenthetőek a panaszok. Javasolt az étkezésen is változtatni, ugyanis a túl sok só fogyasztása is fokozhatja a panaszokat.

Karikák helyett
A szemek alatti területen jelentkező sötét karika leggyakrabban örökletes tulajdonság, rendszerint a család többi tagjánál is előfordul. A kor előre haladtával enélkül is egyre többeknél megfigyelhető ez a fajta pigmentációs elváltozás. A 30-as, 40-es években a szemek alatti sötétebb terület valójában nem a bőr színének változása miatt jelenik meg, hanem az arc vonalának megváltozása miatt vetül a szemüregre árnyék, a bőr öregedésének természetes folyamataként.

A kozmetikus tanácsa: Kevésbé ismert, de gyakori kiváltó ok: a radikális méregtelenítés, melynek következtében szintén jelentkezhetnek a szemek alatti sötét karikák. Ezek idővel maguktól is elmúlnak.  Ha ezt tapasztaljuk, a következő alkalommal fokozatosabban kell a szervezetet felkészíteni a böjtre. A szemek alatti sötét területen korrektort alkalmazva akár teljesen elfedhetjük a problémát. Ügyeljünk rá, hogy a megfelelő, szemkörnyék ápoló terméket válasszuk. A pattanások elfedésére való korrektor ki is száríthatja a szemek körüli érzékeny bőrt! Ha tartós megoldást szeretnénk, kozmetikai kezelésekkel is csökkenthetjük a pigmentációs elváltozást, de léteznek e célra megfelelő, a bőrt világosító kozmetikumok is.

Betegségeket is jelezhet!
A hirtelen, látszólag minden ok nélkül jelentkező tünetek betegségeket is jelezhetnek. Ilyen esetben komolyabb problémák is meghúzódhatnak a háttérben.

- a szem alatti sötét karikák figyelmeztethetnek arra, hogy ideje lassítanunk: stressz, kialvatlanság, kevés folyadékbevitel, keringési probléma, esetleg vashiány is okozhatja.

- duzzadt szemeket pajzsmirigybetegség is kiválthat, de májproblémákat is jelezhet.

- a szemek körüli területen arcüreggyulladás, vagy allergia következtében is duzzanat jelentkezhet.

www.dermatica.hu

Fotó: Piqs.de

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja