SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit érdemes tudni a liposzomális C-vitaminról?

Családinet [cikkei] - 2016-02-03
 [X]

A C-vitamin előnyeiről már sokat hallottunk. Szedjük is. De biztos, hogy valóban eljut oda, ahova kell? Hogy a különböző felszívódási akadályok miatt nem a fürdőszobában "látjuk viszont"? Mi a különbség C-vitamin és C-vitamin között? És mit tud a liposzómális C-vitamin?
Mit érdemes tudni a liposzomális C-vitaminról?

A nagy C-vitamin „probléma”

C-vitamint a szervezet nem tudja elraktározni, így a bevételt követően a felszívódni nem képes többlet néhány órán belül távozni kényszerül a vizelettel. A kutatások azt mutatják, hogy egy 200 mg-os tablettával a vér C-vitamin szintje csaknem teljesen telítődik, sőt már ekkora mennyiség bevétele esetén is észlelhető a vizeletben fel nem szívódott C-vitamin. Ráadásul minél nagyobb C-vitamin dózishoz jut a szervezet egyszerre, annál kisebb mennyiséget képes hasznosítani belőle. 1000mg hagyományos C-vitaminnál akár a C-vitamin 80%-a kiürül anélkül, hogy a szervezet hasznosítani tudná. Mi történik a fel nem szívódott C-vitaminnal? Először a vastagbélbe kerül. Ilyenkor gyakran tapasztalhatók kellemetlen mellékhatások (pl. gyomorégést, megnövekedett vizelési inger). A vastagbélből a C-vitamin egyenesen a vizeletbe választódik ki. Ebből is látszik, hogy nagyobb dózisok szedése esetén csupán azt érjük el, hogy vizeletünk C-vitaminban különösen gazdag lesz. Ez pedig növelheti a vesekő kialakulásának kockázatát is az arra hajlamos egyéneknél.
 

Az új felfedezés

Fontos tudni, hogy a lényeg a minőségen, és nem a mennyiségen van. Hiszen feleslegesen „tömjük” magunkat C-vitaminnal, ha utána a fürdőszobában „látjuk viszont”. Ezért érdemes olyan készítményt választani, melynek a C-vitamin tartalma valóban hatékonyan képes felszívódni a szervezetbe. A liposzómális technológiával előállított C-vitamin egy új felfedezésnek számít. Az ötlet a természettől származik. Az anyatejben ugyanis a tápanyagokat egy természetes foszfolipid réteg veszi körül, hogy a babák szervezete a lehető legjobban tudja azokat hasznosítani. A liposzómális C-vitaminban szintén ilyen természetes réteg öleli körbe a C-vitamin molekulákat, védőburkot nyújtva a C-vitamin számára az emésztési folyamat során. Természetes módon biztosítja a nyújtott felszívódást is, méghozzá úgy, hogy az adott időszakokban nagyobb C-vitamin mennyiség álljon a szervezet rendelkezésére. Így jobban igazodik a szervezet megnövekedett igényeihez. És ami a legfontosabb, lehetővé teszi, hogy a C-vitamin könnyebben bejusson a sejtekbe. Hogy miért fontos ez? Mert a C-vitaminnak ott a helye, hiszen nélkülözhetetlen sejten belüli funkciókat lát el immunrendszerünk védelme érdekében.

A kiváló hasznosulásnak van további két előnye is. Egyrészt csökkenthetők a dózisok, hiszen a hatóanyag eljut oda, ahol ténylegesen hatnia kell.  Másrészt a felszívódási hatékonyságnak köszönhetően kíméli az emésztőrendszert.


C-vitamin, mint alapélelmiszer

Immunrendszerünk működésének támogatásával a C-vitamin hozzájárul a civilizációs betegségek (pl. daganatok, szív- és érrendszeri problémák, allergia), a megfázás és a stressz elleni védelemhez. Nem véletlen, hogy Dr. Linus Pauling és Dr. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas orvosok szerint is a C-vitaminnak minden háztartásban alapélelmiszerként jelen kellene lennie a mindennapok során. Pusztán táplálékkal ugyanis a kellő mennyiséget nem tudjuk bejuttatni. A C-vitamin pótlás elkerülhetetlen, de mint látható, a felszívódási hatékonyság szempontjából egyáltalán nem mindegy, milyen készítménnyel pótoljuk.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja