SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A házimunka három évvel meghosszabbíthatja az életed

- 2017-02-02
Munka után hazaérve mi másra vágyik az ember, mint egy kis pihenésre, láblógatásra és egy békésen eltöltött finom vacsorára kedvesünkkel, kis családunkkal...
A házimunka három évvel meghosszabbíthatja az életed

Ehelyett mi vár ránk legtöbbször? Mosatlan edények tornyosulnak a konyhában, szanaszét dobált szennyes ruhák, minden csupa por és kosz, és mindjárt itt a hétvége, amikor vendégek jönnek, szóval ki kéne takarítani… És az egészben talán a legrosszabb, hogy az ember épphogy végez a lakás kitakarításával, már szinte kezdheti is elölről.

Bár valószínűleg mindnyájan a hátunk közepére kívánjuk, úgy tűnik, a rendszeres házimunka jelentősen meghosszabbíthatja életünket. A rotterdami University Medical Center kutatói több mint 7000 férfit és nőt kérdeztek meg az életstílusukról, házimunkához és egyéb ház körüli tevékenységhez való viszonyukról, majd évtizedek múlva megvizsgálták, melyik csoportba tartozóknak volt magasabb az átlagéletkora.

A kutatócsoport arra az eredményre jutott, hogy azok az 55 év feletti nők, akik viszonylag keveset dolgoznak a ház körül, átlagosan 83 évig élnek, míg a rendszeres házimunkát végző asszonyok sokkal nagyobb eséllyel élhetik meg a 86 éves életkort. Érdekes módon, ugyanezen pozitív effektus a férfiaknál nem volt megfigyelhető - ők bármennyire is igyekeznek, szorgalmas házimunkavégzéssel is csak egy plusz évet nyerhetnek. Ezzel ellentétben viszont azoknak a férfiaknak, akik sokat munkálkodnak a kertben 2,7 évvel nőhet meg az átlagéletkoruk.

Dr. Klodian Dhana, a kutatás vezetője szerint vizsgálati eredményeik talán részben azzal is magyarázhatók, hogy a nők átlagosan több házimunkát végeznek, a férfiak pedig többet tevékenykednek a kertben. Mindenesetre a férfiak egyelőre fellélegezhetnek - még a holland tudósok szerint is biztonságosabb helyük van a kertben, mint mosogatószivaccsal a konyhában.

Forrás: http://www.mipszi.hu
Fotó: Muris Kuloglija Kula/FREEIMAGES

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja