SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Házi praktikák a kirepedezett sarok ápolására

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-07-18
A felrepedezett sarok nem csak csúnya, veszélyes is: fájdalmassá teszi a járást és fertőzések melegágya lehet. Az alábbi házi módszerekkel veheted fel a versenyt a probléma ellen.
Házi praktikák a kirepedezett sarok ápolására

A sarok kirepedezésének oka a száraz bőr, a túlsúly, a túl forró vízben való fürdés, de az öröklött hajlam is közre játszik. Fontos még az elején kezelni a problémát, később ugyanis elfertőződhet a terület.

Ha bármi egyéb problémád – cukorbetegség, ekcéma vagy egyéb bőrbetegség – van, ne kísérletezz házi módszerekkel, hanem kérd orvos segítségét!

Az első lépés a habkő használata, amely bármelyik drogériában kapható néhány száz forintért. Fürdés vagy lábáztatás közben dörzsöld a sarkadat habkővel, így szabadulhatsz meg az elhalt hámsejtektől. Túlzásba azonban ne vidd, mert az is a terület elfertőződéséhez vezethet. Habkövezés után töröld szárazra a lábad, és jöhet a kiegészítő ápolás!

  • Krémezés: Kend be a sarkad vastagon hidratáló krémmel, húzz rá zoknit, és hagyd rajta egy éjszakát!

Krém

Kép: saponifier / pixabay

  • Zabpehely: Keverj össze egy evőkanál finomra őrölt zabpelyhet ugyanennyi olívaolajjal, és hagyd a pasztát 30 percig a sarkadon. Egy másik módszer szerint két evőkanál zabpehelyhez adj egy evőkanál mézet és egy kiskanál jojobaolajat!

Zabpehely

Kép: purple_zeppelin / pixabay

  • Szódabikabóna: Egy liter meleg tejbe önts 2 kis csomag szódabikarbónát, és ebben a fürdőben áztasd a lábad fél óráig. A szódabikarbónát összekeverheted apróra vágott paradicsommal is, és így készíthetsz sarokpakolást. Ebben az esetben néhány órát kell a masszát fent hagyni.

szódabikarbóna

Kép: evitaochel / pixabay

  • Banán: Nagyszerű puhító hatással rendelkezik a pépesített banán akár önmagában, akár egy fél avokádóval keverve. A sarkadat bekenve tekerd körül folpackkal, húzz rá zoknit, és hagyd hatni egy éjszakán át.

banán

Kép: ID 4924546 / pixabay

  • Növényi olajok: Az olívaolaj önmagában is remek hidratáló. Egész éjjel a lábon kell hagyni, és már két-három alkalom után látható lesz az eredmény.

Olívaolaj

Kép: stevepb / pixabay

  • Kókuszolaj: Alkalmazható magában vagy néhány csepp teafaolajjal. Alaposan az érintett területbe kell masszírozni, és egész éjjel hatni. Lemosni nem szükséges.

Kókuszolaj

Kép: DanaTentis / pixabay

  • Citromlé: Sokoldalúan használható a sarok ápolására. Önmagában is rákenhetjük a felrepedezett felületre, de ne lepődjünk meg, ha eleinte fájdalmas lesz, ahogy behatol a réseken keresztül a bőr alá. Készíthetünk bőrradírt is 1-1 evőkanál citromlé és olívaolaj és 5 evőkanál durva szemcséjű só keverékéből. Ezzel dörzsöljük be a sarkat jó alaposan, majd öblítsük le.

Citromlé

Kép: kerdkanno / pixabay

  • Vazelin: Pár csepp citromlével keverve szinte azonnal felpuhítja a bőrt.

 

Kapcsolódó cikkeink:

Indexép: jackmac34 / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja