SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A boldog élet titka

Németh Nóra [cikkei] - 2020-10-26
Mennyit hallgattuk nagyapáinkat ismételgetni, hogy "Bezzeg, amikor én voltam fiatal...", vagy "A régi szép időkben..." és az elengedhetetlen "Ezek a mai fiatalok..." kezdetű mondatokat. Mindegyik előbb utóbb oda lyukadt ki, hogy a mi kényelmes életünkhöz képest nekik milyen kevés adatott meg régen, és mégis boldogok voltak.
A boldog élet titka

Ezekre a dolgokra általában csak a szemünket forgatjuk, pedig az igazság az, hogy kutatások bizonyítják, hogy tényleg boldogabbak voltak, mint mi.

Őrült tempóban változik a világ és ahhoz, hogy az ember sikeres lehessen benne, alkalmazkodnia kell, méghozzá gyorsan. Az alkalmazkodás egy nagyon jó dolog, csakhogy ebben az esetben egyet jelent azzal, hogy természetesnek veszünk dolgokat. Természetesnek venni valamit pedig ahhoz vezet, hogy elfelejtünk hálásnak lenni érte.

Természetes, hogy van internet, van okos telefon, TV, busz, autó. Az ember akár elutazhat egzotikus tájakra néhány óra alatt. Ha éhesek vagyunk, lemegyünk a boltba és finomabbnál finomabb csemegék közül válogathatunk. Ezek a dolgok olyannyira természetessé váltak számunkra, hogy felháborodunk és boldogtalanok leszünk, ha valamiért épp nem elérhetőek.

Kutatások szerint az idős emberek boldogságának fő mozgatórugója az, hogy egyre értékesebb számukra a hátralévő idő, így hálásak tudnak lenni mindenért, amijük van. Ez a pozitív gondolkodás kihat a teljes hangulatukra és világnézetükre, így válnak ők boldogabbá.

Felmerül ezek után a kérdés: Hogy építhetjük ezt bele mi a rohanó életünkbe?
Ez egy nagyon egyszerű technikával megvalósítható! A lényeg a következő:

Kezdjünk el hálanaplót vezetni. Minden este lefekvés előtt írjunk bele 3 dolgot, ami aznap történt és hálásak vagyunk érte. Ha ezzel megvagyunk, írjunk egy mondatot mindegyikhez, hogy melyik miért történt.
Ennyi az egész.

Nagyon egyszerű módszer, de működik. Ahogy a diétáknál is, az első hetet végigcsinálni a legnehezebb, de garantáltan megéri. Na és honnan tudni, hogy működik? Roppant egyszerű: elkezdünk azon gondolkodni, mi az, ami minket boldoggá tesz. Ezt ugyan megtesszük időről időre egyébként is, viszont eddig nem adtunk teret ennek a folyamatnak minden nap. A legboldogabb emberek egyik titka az, hogy időt szánnak a jó dolgok értékelésére.

A naplót vezetve előbb-utóbb felfedezhetünk majd ismétlődő tételeket. Olyanokat, mint például a barátokkal, töltött idő, vagy családi programok. Ezekből nagyon könnyen írhatunk egy listát és már a kezünkben is van saját boldogságunk kulcsa. Következő lépésként próbáljunk minél többet az életünkbe építeni ezekből a dolgokból. Erre jó módszer, ha beírjuk őket a naptárunkba, ugyanis azokat a programokat, amiket felírtunk a naptárba kevésbé vagyunk hajlamosak lemondani.

Szeretnél egy boldogabb életet élni? Adj ennek a módszernek egy esélyt és kezdd el gyűjteni esténként azt a 3 dolgot, amiért aznap hálás voltál.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja