SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Bőrrákot kapott a géllakkhoz használt UV-lámpától a szépségkirálynő

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-05-22
A 20 éves szépségkirálynő szeretné felhívni a figyelmet a bőrrák megelőzésére.
Bőrrákot kapott a géllakkhoz használt UV-lámpától a szépségkirálynő

A szolárium, az UV-lámpa és a szabadban napozás is öregíti a bőrt

A 20 éves Karolina idén fog részt venni a Miss Amerika szépségversenyen.

A lány évek óta, folyamatosan géllakkot használt, amikor 18 éves korában egyszer egy hosszanti irányú, fekete csíkot vett észre a körmén. Orvoshoz fordult, ahol közölték vele a szörnyű diagnózist: melanoma.
 


 

Dr. Carolyn Jacob bőrgyógyász szerint a géllakkozáshoz használt UV-lámpa miatt alakulhatott ki nála a betegség. Hozzátette, hogy mind a szolárium, mind az UV-lámpa, de még a sok napozás is öregíti a bőrt. 

A szakember azt javasolja, hogy aki géllakkot használ, az védekezzen az UV-lámpa káros sugarai ellen az alábbi módokon: 

  • kenje be a kezét fényvédővel,
  • viseljen védőkesztyűt.
     

15 éves kor alatt tilos lenne leégni - mondja a bőrgyógyász

Nagyon fontos, hogy már babakortól kezdve fordítsunk figyelmet a fényvédelemre. Használjunk UV-szűrős napernyőt, magas faktorszámú naptejet, és kerüljük a napozást délelőtt 11 és délután 3 óra között.

Pólót és sapkát mindig adjunk a gyermekünkre a napon. A szakértő azt mondja, 15 éves kor alatt egyáltalán nem szabadna leégni. 

”A 15 év alatti leégések meghatványozzák felnőttkorban a bőrrák és a melanoma kockázatát. Tehát nem a duplája lesz, hanem a dupla duplája és még annak a duplája. Nem arról van szó, hogy ha valaki leég, akkor dupla esélye van a bőrrákra, hanem százszoros. Tehát 15 év alatt szigorúan tilos leégni” – mondja Dr. Mónos Zsuzsanna bőrgyógyász, klinikai onkológus.

Indexkép: Yana Miller képe a Pixabay-en

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja