SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 étel, amit ne fogyassz reggelire inzulinrezisztensként

Heim Georgina [cikkei] - 2024-02-29
Neked is vannak gondjaid a reggelik kiválasztásával? Az egészséges vércukorszinted fenntartása érdekében fogadd meg az alábbi egyszerű tanácsokat!
5 étel, amit ne fogyassz reggelire inzulinrezisztensként

Íme 5 étel, amit NE fogyassz reggelire, ha inzulinrezisztenciád van:

1, Gyümölcsös zabkása:

Az előre bekevert, kereskedelmi forgalomban kapható instant zabkása porok sok olyan felesleges adalékanyagot tartalmaznak, amivel nem kell tovább terhelned a szervezetedet. És általában ezek a termékek egyszerű cukrokat, cukorszármazékokat is tartalmaznak (pl. maltodextrin). Tehát ha zabkását fogyasztanál, vedd meg a zabpelyhet (ami lehet egész, de lapított is), és azt ízesítsd be.

Ráadásul a gyümölcsfogyasztás egy IR-es számára reggelire kész öngyilkosság, hiszen rendkívüli mértékben megdobja a szervezet vércukorszintjét.

2, Csokis/lekváros/pudingos stb. péksütik:

Péktermékekből kizárólag a lassan felszívódó lisztekből készülteket válasszuk, napszaktól függetlenül. Reggel ez még inkább igaz, tehát jó elkerülni a gyorssütödéket. Néha belefér, ha egyszer-egyszer nincs idő normális, tápanyagdús reggelit fogyasztani, de rendszeresen semmiképp. A reggeli legyen teljes értékű, hiszen a nap indításaként a szervezetnek szüksége van a tápanyagokra.

Helyette inkább figyelj, hogy tartalmazzon a reggelid szénhidrátot, fehérjét és zsírokat is!

3, Puffasztott rizsszelet:

Annyira egyszerűnek tűnhet, hogy csak bedobjuk a táskánkba, és munkahelyre menet már eszegetjük is, vagy miközben másik karunkon a gyermek lóg. De! A puffasztással a rizs/búza stb. szemek szerkezete nagy mértékben roncsolódik, így gyorsan fog a szervezetben felszívódni. Bár kis időre eltelít, a vércukorra kedvezőtlenül hat, és így hamarosan ismét éhesek leszünk. Bár gyakran hangoztatják, hogy fogyókúra alatt érdemes puffasztott ételeket rágcsálni, ez sajnos egy tévhit.

4, Tehéntejes kávé:

A tehéntej, mindegy milyen zsírtartalmú, szintén gyorsan felszívódó szénhidrátforrás. Ha reggel kávézol, és mindenképpen szükséged van mellé valamilyen plusz folyadékra, akkor cukormentes növényi tejjel váltsd ki a tehéntejet. Például mandulatejjel, vagy rizsmentes kókusztejjel.

5, Semmit nem eszel:

A legnagyobb hiba! A szervezetednek szüksége van az energiára, a tápanyagokra. Ezért fontos a megfelelő, teljes értékű étkezés.

Nem kell mindig kenyeret enned, rengeteg opció létezik. Légy kreatív!

Nemcsak 1-2 órára vághatod haza a szervezetedet, ha a fentieket nem tartod be, hanem akár egész napra is. Ebéd utáni kajakóma, délutáni dekoncentráltság, fáradékonyság, energiahiány.

Ezeket mind meg tudod előzni megfelelő táplálkozással. Ami a reggelinél kezdődik!

Ha egyedül nem megy, és segítségre van szükséged, irány a www.stop-sugar.hu oldalam!

Heim Georgina


Heim Georgina
táplálkozástudományi szakértő, inzulinrezisztencia specialista, életmód- és hormontanácsadó

Elérhetőségeim:
Email: mail@stop-sugar.hu
Honlap: www.stop-sugar.hu/
Facebook: Stop-Sugar by Gina
Instagram: STOP-SUGAR by Gina

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja