SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy kis fogyás is segít

Családinet [cikkei] - 2007-09-20
A 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők számára állapotuk javítása érdekében javasolt az ideális testsúly elérése. Jó hír azonban, hogy már egészen kis mértékű testsúlycsökkenéssel is sokat tehetünk egészségünk érdekében.

Egy kis fogyás is segít

  A Diabetes Care folyóirat közlésében megjelent tanulmány során 5,145 2-es típusú cukorbeteg személyt vizsgáltak. A Look AHEAD (Action for Health in Diabetes) elnevezésű kutatás eredményei igazolták, hogy a betegek állapotában már mérsékelt, megközelítőleg 8 százalékos testsúlyvesztés is jelentős javulást hozott.

 A vizsgálatban résztvevő személyeket, egészségi állapotuk felmérése után két csoportra osztották. Az első csoport tagjai minden segítséget megkaptak a fogyás eléréséhez. Készült részükre speciálisan összeállított étrend, csoportos foglalkozásokon vettek részt, személyi edző, pszichológus segítette őket a kitűzött 7 százalékos súlyvesztés elérésében.

 A másik csoport tagjai ezzel szemben átlagos foglalkozásokon, néhány csoportos találkozón vett részt, s részükre sem étrend, sem pedig edzés terv nem készült. Az intenzív programban részesülő csoport tagjai az év végére átlagos 8.6 százalékos súlycsökkenést értek el, szemben a kontrol csoport 1 százalékos súlyvesztésével.

 A súlycsökkenés hatására javult a vércukorszint szabályozása, illetve csökkent a diabétesz és a magas vérnyomás kezelésére szolgáló szerek alkalmazása. A vizsgálat igazolta, hogy a túlsúlyos 2-es típusú diabéteszes személyek képesek egy év leforgása alatt 7-10 százalékos súlyvesztést elérni, s ezzel egészségi állapotukat javítani.

 A hír alapjául a „Mild Weight Loss Cuts Type 2 Diabetes” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja