SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tábitha Gyermekhospice Ház - egy varázsvilág azoknak a gyermekeknek, akik sohasem nőhetnek fel

Családinet [cikkei] - 2024-04-29
Nagy célt tűzött ki Magyarország egyetlen gyermekhospice háza a Tábitha Ház, ahol a gyógyíthatatlan beteg gyermekekről és családjaikról gondoskodnak. Egy európai színvonalú új gyermekhospice ház építése indult el Törökbálinton.
Teslér Judittal a Tábitha Gyermekhospice Ház kommunikációs vezetőjével beszélgetünk.
Tábitha Gyermekhospice Ház - egy varázsvilág azoknak a gyermekeknek, akik sohasem nőhetnek fel

A gyermekhalál témája Magyarországon még mindig tabu. Magyarországon egyetlen gyermekhospice házként működő Tábitha Házban azoknak a családoknak segítenek, akik a legnehezebb sorsfeladatot kapták az élettől.
Sokan bele sem mernek gondolni, sokan, ha belegondolnak, azonnal elfordítják a fejüket.
Miért lényeges mégis, hogy megtanuljunk szembenézni ezzel a kérdéssel, ha ez még oly nehéz feladat is?

Teslér Judit: Az érintett családok egyike sem választotta ezt az élethelyzetet. A társadalomnak, az embereknek érteniük kell ezt, hogy bárki lehetne annak a családnak a helyében, melynek tagjai éppen megkapják a hírt gyermekük állapotáról.
Egy szülőnek elfogadni, hogy a gyermeke betegsége nem gyógyítható és meg fog halni, ez valószínűleg a létező legnehezebb dolog.
Mi úgy látjuk, hogy abban a pillanatban, amikor az ilyen helyzetbe kerülő családok megtudják, hogy gyermekük állapota orvosi kezeléssel már nem gyógyítható, sokszor egyedül maradnak és nagyon kevés segítséget kapnak.
Mi azon munkálkodunk, hogy ezeknek a családoknak a támasza legyünk ebben a leírhatatlanul nehéz időszakban legyen az hosszabb vagy rövidebb. Segítünk abban, hogy ha eljön az idő, az utolsó napok fájdalommentesek lehessenek, hogy egymásról szólhassanak, emlékek felidézésével, szeretet adta biztonságban történjen a búcsú.

Sokan nem tudják, hogyan segíthetnének ebben a helyzetben, így a saját félelmeik miatt a háttérbe húzódnak, pedig ott van bennük a jót akarás.
Legyünk érzékenyebbek, és merjünk szembenézni a gyermekhalállal, merjünk segíteni – ezt szeretnénk üzenni mindenkinek. Ez nagyon fontos, hiszen a szembenézés után juthatunk el a segítésig.

Tábitha Gyermekhospice Ház

A Tábitha Házban több szolgáltatás is elérhető. Az életvégi ellátás mellett azoknak a szülőknek is tudnak segíteni, akiknek gyógyíthatatlan beteg gyermeke 24 órás gondozást igényel – ezt hívják mentesítő ellátásnak.  Pontosan kiknek és miben tudnak segíteni? Hogyan találják meg Önöket az érintett családok?

T. J.: Valóban, a szülőmentesítő szolgáltatásunk a másik legfontosabb támogatási formánk. Olyan szülőknek nyújtunk segítséget, akik otthonukban ápolják gyógyíthatatlan beteg 24 órás gondozást igénylő gyermeküket. Gyermekeik ápolását évi 28 napra tudjuk ebben az esetben átvállalni, amikor is lehetőségük nyílik pihenni, nyaralni. Ezen szülők mindennapjaikat a kis beteg körüli feladatok határozzák meg, teljesen megváltozik az életük, hosszútávon nem kapnak segítséget. A kikapcsolódás, a pihenés nekik is jár és mi azzal segítünk, hogy ezt a feladatot egy időre átvállaljuk biztonságos szakértő környezetben.
A kérdésre válaszolva, a családok jellemzően egymástól vagy egy ismerőstől hallanak rólunk, akik olvastak, hallottak már a Tábitha Házról. Ezért is fontos, hogy minél többen tudják, hogy elérhető ilyen segítség.


Folyamatos működés mellett óriási feladatot vállaltak, ahogy a beszélgetés elején is utaltunk rá. Elindult az építkezés, amellyel 2025 év végére egy európai színvonalú a jelenleginél nagyobb kapacitású Tábitha Ház épül Törökbálinton. A Tábitha Gyermekhospice magánfenntartásban működik. Hogyan tudja fenntartani magát a ház?

T. J.: Az intézmény valóban magán alapítású, sőt 5 éven át kizárólagosan alapítványi finanszírozással működött, 2017 áprilisa óta állami finanszírozást is kapunk, ám ez csak költségeink közel ¼-ét fedezi. Minden mást saját erőből kell megoldanunk a fenntartónk és a támogatóink segítségével, hiszen minden ellátási formánk térítésmentes az érintett családok részére, hiszen egy krónikus beteg gyermek folyamatos ellátása a család számára óriási pszichés és anyagi teher.

A nagyobb kapacitású korszerű gyermekhospice ház egy olyan álmunk volt, amiért már évek óta nagyon sokan dolgozunk.

Ahhoz, hogy megvalósíthassuk ezt az álmot, most mi kérünk mindenkit, hogy segítsen megteremteni egy méltó Tábitha varázsvilágot, ahol tudjuk fogadni azokat a gyermekeket, akik sosem nőhetnek fel.

Tábitha Gyermekhospice Ház

Közeledik az SZJA 1% felajánlásának időszaka - aki szeretné támogatni a működésünket, az építkezést, gondoljon ránk a felajánlási időszakban. Számunka elmondhatatlan támogatás – hiszen sok kicsi, sokra megy.

Támogasd a Tábitha Házat adód 1%-ával, hogy segíthessük azokat a gyermekeket, akik a legnehezebb harcot vívják!
 
Tábitha Gyermek- és Gyermekhospice Alapítvány
Adószám: 18627765-2-13

www.tabitha.hu

Videó a Tábitha Házról (érintett szülők, dolgozók mesélnek):


Szülők által mesélt történetek:

 

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Megváltozik a hiányzások igazolásának rendszere szeptember 1-től, megszűnik a papír alapú orvosi igazolás

Megváltozik a hiányzások igazolásának rendszere szeptember 1-től, megszűnik a papír alapú orvosi igazolás

"Nincs többé trükközés" - írja a Medicalonline.
Vízbe esett egy 5 éves, úszni nem tudó kisfiú egy zalai fürdőben - mire kimentették, már nem lélegzett

Vízbe esett egy 5 éves, úszni nem tudó kisfiú egy zalai fürdőben - mire kimentették, már nem lélegzett

Egy Zala vármegyei fürdőben történt meg minden szülő rémálma.
Botot nyomtak a végbelébe - egy 9 éves kisfiút úgy megkínoztak a társai egy katolikus iskolában, hogy kórházba került

Botot nyomtak a végbelébe - egy 9 éves kisfiút úgy megkínoztak a társai egy katolikus iskolában, hogy kórházba került

A brutális eset egy nagybaracskai iskolában történt - a szülők nem az intézménytől, hanem az egyik bántalmazó gyerek szülőjétől értesültek a dologról.
Mintegy negyed évszázad elteltével mérték fel ismét a hazai lakosság egészséggel összefüggő életminőségét

Mintegy negyed évszázad elteltével mérték fel ismét a hazai lakosság egészséggel összefüggő életminőségét

A képzettebbek, a gazdaságilag aktívak, illetve az egy háztartásban többen együtt élők jobb egészséggel összefüggő életminőségre számíthatnak, mint az alacsonyabb iskolai végzettségűek, vagy az egyedül élők. Többek között ez derült ki abból a kutatásból, amelyet a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Technológiaértékelő és Elemzési Központja készített csaknem 12 ezer résztvevő kérdőíves felmérésével. Hazánkban hasonló kutatás utoljára 2000-ben mérte fel a lakosság egészséggel összefüggő életminőségét, így a vizsgálat abból a szempontból is egyedülálló, hogy az eredmények két évtized távlatából összevethetők, elsősorban a középkorúaknál jelentős javulást mutatva. Eredményeiket a neves Quality of Life Research című lapban publikálták az egyetem kutatói.
Akadozó és véres vizelet a hólyagrák tünete lehet

Akadozó és véres vizelet a hólyagrák tünete lehet

A gyakori vizelési inger, az akadozó vizelet meglehetősen sokakat érintő tünet, a véres vizelet azonban olyasmi, ami jóval ijesztőbbnek tűnik és hamarabb orvoshoz fordul miatta a beteg. Nagyon fontos felhívni a figyelmet arra, hogy urológus szakorvoshoz kell fordulni még a kevésbé fenyegető tünetekkel is, mivel a hólyagrák tüneteként megjelenő vérvizelés sokszor csak a laborelemzés során mutatható ki. Dr. Med. Habil. Buzogány István PhD, az Urológiai Központ urológusa a daganatos betegség további lehetséges tüneteire, valamint a kivizsgálás jelentőségére hívta fel a figyelmet.
A szerkesztő ajánlja