SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

6 szuper tipp, amelytől könnyebben fog menni a rendrakás

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-09-04
Minél nagyobb otthon a rendetlenség, annál jobban vonakodunk attól, hogy elkezdjük felszámolni, amitől persze a káosz csak még tovább nő... Ismerős az érzés? Pedig csak egyszer kellene nekiállni, és néhány nap alatt úrrá lehetnénk az áldatlan állapotokon. Ha sok társadhoz hasonlóan Te is csak halogatod a lakás rendbeszedését, az alábbi pár tipp segíthet a kezdésben és rend fenntartásában egyaránt.
6 szuper tipp, amelytől könnyebben fog menni a rendrakás

1. Tervezz!

Tervezd meg, milyen sorrendben fogsz a különböző helyiségekben szelektálni. Készíthetsz vagy vásárolhatsz egy szép táblát, amelyet aztán kifüggesztesz a lakás egy jól látható pontjára. Ha a kitűzött cél folyamatosan szembe jön veled, halogatnod is nehezebb lesz. A tervezéssel azt is megakadályozod, hogy ide-oda kapkodj, majd a kudarctól megfáradva feladd az egész küldetést.
 

2. Szobáról-szobára

A szortírozást érdemes szobáról-szobára, azon belül is fentről lefelé végezni. Így kisebb az esély, hogy valami kimarad, a megtisztított terület pedig lelkesítőleg hathat.
 

3. Napi 15 perc elég

Ideális esetben akár 2-3 napot is rászánhatsz a lakás összekapására, könnyen előfordulhat azonban, hogy erre nincs módod. Ebben az esetben tűzz ki naponta 15 percet, amikor csak ezzel foglalkozol! Állítsd be a telefonod időzítőjét negyed órára, és amikor jelez, hagyd abba a rendrakást. Meglepően jól fogsz haladni így is, és néhány nap alatt minden sarkot és szekrényt megtisztíthatsz.
 

4. Színes szatyrok szobánként

Vásárolj, vagy ha ügyes vagy, varrj különböző színű szatyrokat. Minden szín a lakás egy másik helyiségéhez tartozzon, tehát a sárga a fürdőszobához, a kék a gyerekszobához és így tovább. A szatyrokat a válladra véve járj körbe a lakásban, és ami eldobált tárgyat látsz, tedd bele a megfelelő zsákba. Érdemes egy szemeteszsákot is kéznél tartani, mert biztos, hogy néhány eldobált papírzsebkendő is az utadba fog akadni.
 

5. Tálak, kosarak

Minden szobában tarts egy olyan – lehetőleg szép – tálat, dobozt vagy kosarat, amelybe a nem odavaló tárgyakat lehet dobni. Nap végén elég mindent visszavinni a rendeltetési helyére.
 

6. Ne járkálj üres kézzel

Nagyanyáink háztartási kalauza, A dolgozó nő otthon szerint a jó háziasszony keze soha nem üres: jártában-keltében mindig talál valami pakolni vagy helyrerakni valót. Te is megfogadhatod a 60 éves tanácsot, amelyet nyugodtan kiterjeszthetünk a család férfi tagjaira is.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Hans / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja