SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Erekciója van a kisbabámnak! Normális ez?

Tóth Nikolett [cikkei] - 2020-12-17
Egy ártatlan pelenkázásnál szemben találjuk magunkat a mindössze pár hetes babánk péniszével, amint megnövekszik és keményebbé válik. Elkerekedett szemmel bámuljuk, mumus módjára tartunk tőle, mintha valami mitikus dologgal állnánk szemben. Mindegy, hogy baba, kisfiú, vagy nagyfiú, bármikor lehet erekciója. De mi váltja ki ezt egy kisfiúnál, napi hány erekció normális és meddig tart egy erekció?
Erekciója van a kisbabámnak! Normális ez?

Mi az az erekció?

A pénisz általában puha, erekció alatt azonban a benne található barlangos testek megtelnek vérrel, ennek következtében pedig megkeményedik, feláll.

Mikor kezdődik?

Akár már pár hetes korban, főleg a reggeli ébredések utáni pelenkázásnál veheted észre. Vagyis az erekció teljesen független az életkortól és nemi éréstől.

Az erekció mindig szexuális izgalmat jelent?

Az erekció létrejöhet szexuális izgalom hatására, érintésre, de teljesen spontán módon is, például a reggeli ébredéskor.

A spontán erekció

Ha egy kisfiúnak spontán erekciója van, vagyis nem érez közben szexuális vágyat, akkor nem kell foglalkozni vele, magától elmúlik. Ez azonban fordítva is igaz: az is természetes, ha valaki szexuális vágyat érez, de nem keményedik meg a pénisze.

A spontán erekció a kisfiúkat kényelmetlen helyzetbe hozhatja, mivel a létrejöttét nem tudják befolyásolni. Ilyenkor segíthet, ha el tudja takarni valamivel, például derekára kötött kabáttal, pulóverrel. De egy feszesebb alsónadrág is megoldást jelenthet. A vékony nadrágok helyett pedig inkább a farmert érdemes választani.

Meddig tart egy erekció?

Tarthat mindössze pár másodpercig, de sokkal tovább is. Együttlét alatt egyáltalán nem elvárás, hogy órákig tartson egy fiú erekciója.

Hány erekció a normális naponta?

Bármennyi erekciója lehet egy kisbabának, kisfiúnak vagy kamasznak, erre nincs szabály. Kezdetben naponta többször is kialakulhat spontán erekció, ami az életkor előrehaladtával csökkenhet, és egyre inkább szexuális vágyhoz fog kötődni.

Mikor beszéljünk róla először?

Még csak kúszik-mászik, de ne gondold, hogy fényévekre van tőled, hogy beszélgess vele a saját testéről és a szexualitásról. Fontos hogy ne kezeld tabuként a témát és legyél nyitott, őszinte. Így az igazán fontos kérdésekben hozzád fog fordulni. Amikor a testéről kérdez, ne kerüld ki a válaszadást, de csak az életkorának megfelelően válaszolj. Óvodáskorban már megtanulhatja megnevezni a nemi szerveket és megtanulhatja a fiúk és lányok közötti különbséget is.

Nagyjából 11 és 15 éves kor között kezdődik a kamaszkor, ezért már jóval előtte, 8-10 éves korban érdemes rendszeresen beszélgetni a testet és lelket érintő változásokról, így az erekcióról is.

 

Hogyan beszéljünk az erekcióról?

 

1. Ne legyél zavarban!

Fontos, hogy amikor a kisfiaddal beszélgetsz erről, akkor ne érezze, hogy zavarban vagy, vagy kellemetlen számodra ez a téma, mert akkor ő sem lesz elég nyitott és talán a későbbiekben sem mer kérdezni, ha valami zavarja őt.
 

2. Mondd el, mi zajlik egy férfi testben

Nyugodtan magyarázd el neki a nemi szervek anatómiáját. Akár egy kis magyarázó rajzot is készíthetsz. Beszélj neki az ejakulációról, részletezheted, hogy az ondó hol és hogyan termelődik, és milyen utat tesz meg, amíg távozik. Kitérhetsz az éjszakai magömlésre is.
 

3. Nem vicces!

Egy kisfiú erekciója a testvéreket is zavarba hozhatja. Mondjuk el, hogyha ilyet látunk, az nem direkt történik és neki is kínos, ezért ne tegyünk megjegyzéseket, ne gúnyolódjunk, és ne nevessünk rajta, inkább forduljunk el.

 

 

Képek forrásai:
Daniel Reche fotója a Pexels oldaláról
Polina Tankilevitch fotója a Pexels oldaláról
DanielleTruckenmiller fotója a Pexels oldaláról

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja